امروز یکشنبه ,۱۷ آذر ۱۳۹۸
چهارشنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۶:۱۴
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۱۱۲۴
گزارشگر : ۳۸
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد هرمزگان؛

53 درصد سالمندان استان هرمزگان تحت حمایت کمیته امداد هستند

(چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸) ۱۶:۱۴

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد هرمزگان گفت: 60 هزار و 743 نفر سالمند، تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان هستند و از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند می‌باشند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ احمد پایان، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان ضمن گرامی داشت هفته‌ی تکریم سالمندان، اظهار داشت: یکی از برنامه‌های کمیته امداد توجه به‌سلامت سالمندان و ارتقاء کیفیت زندگی این عزیزان می‌باشد که تحقق این امر مستلزم همکاری تمام دستگاه‌های ذی‌ربط در راستای تکریم از منزلت سالمندان و توجه به رفع مسائل و مشکلات آن‌ها است.

وی ضمن تشریح برنامه‌های کمیته امداد در هفته‌ی تکریم سالمندان، گفت: برگزاری همایش تجلیل از سالمندان، اعزام سالمندان تحت حمایت به مشهد مقدس، دیدار و دلجویی از خانواده‌های سالمند و همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی در خصوص تغذیه و مسائل بهداشتی از اهم برنامه‌های کمیته امداد هرمزگان در هفته تکریم سالمندان است.

پایان از آمار 53 درصدی سالمندان تحت حمایت این نهاد در استان هرمزگان خبر داد و گفت: بر اساس آخرین آمارها، جمعیت سالمندان استان هرمزگان 114 هزار و 250 نفر می‌باشد که 60 هزار و 743 نفر از آن‌ها تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند و از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند می‌باشند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان خاطرنشان کرد: 47 هزار و 133 نفر از سالمندان تحت حمایت این نهاد در مناطق روستایی و مابقی در حوزه شهری سکونت دارند.

پایان، خدمات عمومی همچون کمک‌معیشت، خدمات درمانی و بهداشتی، توان‌بخشی، مسکن و برنامه‌های فرهنگی را ازجمله خدمات ارائه‌شده به سالمندان تحت حمایت عنوان نمود و گفت: هدف از ارائه این خدمات ارتقاء کیفیت زندگی، بهبود وضعیت بهداشت و سلامت سالمندان تحت حمایت، افزایش امید به زندگی و ایجاد نشاط در بین سالمندان است.

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید