امروز سه شنبه ,۱ مهر ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۳
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۱۱۱۷
گزارشگر : ۹۲
همزمان با برگزاری جشن عاطفه‌ها در مدارس،

دانش‌آموزان نیکوکار اردبیلی «با رنگ مهر» رویاهای همنوعان نیازمند خود را ساختند

(چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸) ۱۴:۲۳

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: مرحله دوم جشن عاطفه‌ها در 1200 مدرسه استان اردبیل برگزار شد که دانش‌آموزان خیر با حضور پر شور در این مراسم، با مهرورزی‌ و عطوفت به رویاهای همنوعان بی‌بضاعت خود رنگ حقیقی بخشیدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین دشتی در مرحله دوم جشن عاطفه‌ها که در مجتمع فرهنگی عصمت و با همکاری سازمان آموزش و پرورش، سازمان دانش‌آموزی و سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اردبیل برگزار شد، گفت: دانش‌آموزان نیکوکار با حضور پرشور و مشارکت حداکثری در جشن عاطفه‌ها، لبخند و شادمانی را به همنوعان نیازمند خود اهدا کردند تا در کنار یکدیگر به علم‌آموزی بپردازند.
وی با اشاره به اینکه با کمک دو میلیارد و 300 میلیون تومانی نیکوکاران اردبیلی در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها که به صورت نقدی و غیرنقدی در اختیار کمیته امداد قرار گرفت توانستیم برای دانش‌آموزان تحت حمایت کیف و لوازم تحریر مناسب تهیه و توزیع کنیم، بیان کرد: با همکاری دستگاه‌های اجرایی، خیران و دانش‌آموزان نیکوکار تلاش داریم تا هیچ دانش‌آموزی به دلیل فقر و تنگدستی از تحصیل بازنماند.
دشتی با بیان اینکه 6800 دانش‌آموز بی‌بضاعت از خدمات کمیته امداد استان اردبیل بهره‌مند هستند، افزود: دانش‌آموزان تحت حمایت دارای استعداد و توانایی‌های بسیاری هستند که اگر به صورت مستمر به آنها کمک شود در آینده به افرادی موفق تبدیل خواهند شد.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه شاهد افزایش کمک‌های مردمی به دانش‌آموزان مستمند هستیم، گفت: ترویج فرهنگ احسان و انفاق به ارتقای همبستگی اجتماعی کمک خواهد کرد که در این امر نوجوانان و جوانان نقش مضاعفی را ایفا می‌کنند.
وی با بیان اینکه دانش‌آموزان آینده‌ساز استان اردبیل و کشور هستند، اعلام کرد: از یکایک دانش‌آموزان نیکوکار خواستاریم تا کمک‌های خود را تنها به جشن عاطفه‌ها معطوف نکرده و در طول سال به یاری همنوعان بی‌بضاعت خود بشتابند.
دشتی با اشاره به اینکه امدادگران کمیته امداد استان اردبیل با دیدارهای مستمر از خانوار تحت حمایت تلاش می‌کنند تا هیچ‌یک از فرزندان آنها ترک تحصیل نکرده و جزو نفرات برتر در مدرسه باشد، بیان کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد توانمندسازی خانوار تحت حمایت است که اگر فرزند آنها به مقاطع بالای تحصیلی و علمی راه یابد، آن خانوار به توانمندی دست یافته و می‌تواند از فقر و محرومیت رهایی یابد.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه حدود 180 هزار دانش‌آموز کمک‌های خود در جشن عاطفه‌ها را به کمیته امداد اهدا کردند تا در کمترین زمان ممکن به دست دانش‌آموزان نیازمند برساند، گفت: کمک‌های دانش‌آموزان به همان مدارس عودت خواهد شد تا در سریع‌ترین زمان به دست دانش‌آموزان مستمند شناسایی شده توسط همان مدرسه برسد.
وی بیان کرد: نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #045*8877* نیز می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست دانش‌اموزان نیازمند استان اردبیل برسانند.
در ادامه این مراسم، احمد ناصری، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اردبیل با اشاره به اینکه کمک‌های اهدایی از سوی دانش‌آموزان خیر با تشخیص مدیران مدارس برای تأمین نیازهای ضروری دانش‌آموزان بی‌بضاعت هزینه خواهد شد، گفت: نگرش و فرهنگ برگزاری «جشن عاطفه‌ها» بسیار مهم است که یکی از اهداف حائز اهمیت از برگزاری این جشن نیز فرهنگ‌سازی احسان و انفاق است.
وی با بیان اینکه وقتی یک دانش‌آموز مبلغ هرچند ناچیزی را برای کمک به همنوع خود هدیه می‌کند حس بسیار مثبتی در وجودش ایجاد می‌شود، افزود: نظام تعلیم و تربیت مکلف به تربیت اعتقادی، اخلاقی و اجتماعی و تبیین آموزه‌های دینی است تا فرهنگ کمک به همنوعان در جامعه بیش از پیش ترویج و تبلیغ شود.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید