امروز جمعه ,۱۵ آذر ۱۳۹۸
چهارشنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۵
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۱۰۸۲
گزارشگر : ۹۱

زنگ جشن عاطفه‌ها در 39 هزار مدرسه سیستان و بلوچستان نواخته شد

(چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸) ۱۱:۴۵

زنگ جشن عاطفه ها امروز 10 مهر ماه در 39 هزار مدرسه استان سیستان و بلوچستان با حضور دانش آموزان با هدف ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری در بین نسل جوان، نواخته می شود

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حمیدرضا رخشانی، مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان در مراسم جشن عاطفه‌ها در آموزشگاه حیات طیبه شهرستان زاهدان گفت: جشن عاطفه‌ها را به همه مردم خوب استان سیستان و بلوچستان، دانش‌آموزان و مجموعه کمیته امداد امام (ره) که تمام تلاش و برنامه‌ریزی ها را انجام و جلوتر از اداره کل آموزش و پرورش این استان در رابطه به این امر گام برداشته، جای تقدیر و تبریک دارد.

وی افزود: جشن عاطفه‌ها قضیه نوعدوستی را یادآوری می کند برای اینکه یادمان آید قرار نیست کمک به همنوع مختص یک روز باشد بلکه نوعدوستی، ایثار و همدلی باید در طول سال جاری باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: فعالیت‌های زندگی انسان را قادر می سازد تا این فرهنگ نوعدوستی را به مهارت های گوناگون تبدیل کند و با تلاش و کوشش نیازهای فیزیکی، معنوی، عاطفی و غیره جامعه را به نحو  مطلوب بر آورده سازد و در نهایت دغدغه و مشکل دیگران دغدغه و مشکل همگان باشد.

رخشانی یادآور شد: با همکاری کمیته امداد امام (ره) می توان فرهنگ جشن عاطفه‌ها را در تمام سطوح مختلف جاری کرد و یقینا خروجی آن همدلی و نوع‌دوستی خواهد بود.

وی با تاکید بر ضرورت کمک به نیازمندان در طول سال،افزود: امروز همزمان با برگزاری جشن مهر عاطفه ها دانش آموزان هم‌زیستی و کمک به همنوع را تجربه می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: پس از جمع آوری کمک‌ها در همان مدسه توسط شورای مدرسه کمک‌ها در بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شده و در غیر این صورت به ادارات ارسال تا در سطح مدارس دارای دانش آموز نیازمند از لحاظ لوازم التحریر کیف و کفش به آنها کمک شود.

رخشانی اعلام کرد: بنابه فرموده قرآن کریم « ای کسانی که ایمان آورده‌اید از آنچه به شما روزی داده‌ایم، انفاق کنید» بنابراین ارزش و اهمیت انفاق به اندازه ای است که در قرآن مجیدبه طور مکرر به آن سفارش شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان گفت: در این رابطه لازم است در تمام سطوح که انسان دارای دانش، علم و تفکر است ورود پیدا کند اگر چه در طول چند سال گذشته خیرین اندیشه ساز این برنامه را اجرا کرده‌اند و اقدام خوبی در سطح استان صورت گرفته است.
انتهای پیام


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید