امروز دوشنبه ,۷ مهر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۶
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۱۰۶۱
گزارشگر : ۹۳

۹۰ درصد پروژه‌های بخش زکات استان بوشهر دردشتستان احداث شده است

(سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸) ۱۴:۲۶

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در یک دهه اخیر بیش از ۲۰۰ پروژه عام‌المنفعه از بخش زکات در استان احداث شده است که ۹۰ درصد آن در دشتستان بوده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر صبح امروز در جلسه شورای زکات دشتستان اظهار داشت:در یک دهه اخیر بیش از ۲۰۰ پروژه عام‌المنفعه از بخش زکات در استان احداث شده است که ۹۰ درصد آن مربوط به شهرستان دشتستان بوده است.

لطفی در ادامه افزود: این پروژه‌ها شامل مسجد، حسینیه، غسالخانه، آب انبار و جاده بین مزارع است که از محل پرداخت مردمی زکات احداث شده است.  

وی بیان کرد: امسال تاکنون ۷.۵ میلیارد تومان زکات در استان بوشهر جمع آوری شده که ۳ میلیارد تومان آن از دشتستان بوده است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر خاطر نشان کرد: دشتستان ظرفیت خوبی در بخش زکات دارد و اگر چه مردم نوع دوست نیز به این امر دینی پایبند هستند اما ترویج و تبلیغ و تشویق بیشتر نیاز است.
لطفی اضافه کرد: در سال جاری و آغاز سال تحصیلی جدید به شش هزار و 300 دانش آموز تحت حمایت در این استان هر نفر معادل ۳۰۰ هزار تومان بسته ملزومات مدرسه در نظر گرفته شد که ۸۰ درصد آن تهیه شده است.
وی گفت: تبلیغ زکات را باید جدی گرفت و در حوزه تبلیغی و ترویجی باید کار فرهنگی بیشتری صورت گیرد و از آنجایی که بیشتر زکات در روستاها است نقش بخشداران، دهیاران و شواراهای اسلامی بسیار مهم است.
لطفی در پایان نیز بر اهتمام دولت در معادل سازی و پرداخت بموقع برای ترغیب و تشویق زکات دهندگان تاکید کرد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید