امروز یکشنبه ,۱۷ آذر ۱۳۹۸
سه شنبه / ۹ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۰۲
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۱۰۳۸
گزارشگر : ۹۱
با مشارکت کمیته امداد و شبکه بهداشت شهرستان زاهدان

پایش سلامت ۱۰۰ سالمندان تحت حمایت انجام شد

(سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۰۲

رییس کمیته امداد منطقه دو شهرستان زاهدان گفت: با مشارکت این نهاد و شبکه بهداشت و درمان شهرستان زاهدان پایش سلامت 100 نفر از سالمندان تحت حمایت انجام شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد کیخا، رییس کمیته امداد منطقه دو شهرستان زاهدان گفت: بنا به فرموده پیامبر اکرم (ص) « احترام به سالخوردگان امت من، احترام نهادن به من است» بنابراین این گنجینه های سراسر تجربه باید همانند سایر اقشار جامعه، دارای منزلت اجتماعی باشند و همه افراد جامعه باید در راستای تحقق این مهم تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه حمایت از قشر سالمند توسط این نهاد از بدو تأسیس در قالب «طرح شهید رجایی» صورت گرفته است، افزود:این نهاد در حوزه سالمندان تلاش دارد تا با مشارکت جمعی، زمینه توانمندسازی، حفظ جایگاه آنان در خانواده و جامعه، بهبود روش های زندگی و ارتقای کیفیت آن، ایجاد رضایت از زندگی در سالمندان از طریق ارایه خدمات رفاهی،بهداشتی، درمانی و توان افزایی و حفظ و ارتقای سطح فعالیتهای آنان در جامعه را فراهم آورد.

رییس کمیته امداد منطقه دو شهرستان زاهدان ادامه داد: به لطف خدا، توانستیم پایش سلامت ۱۰۰نفر از سالمندان عزیز تحت حمایت با همکاری این نهاد و شبکه بهداشت و درمان شهرستان زاهدان صورت گرفت.

کیخا با اشاره به اینکه، ایران جزو ده کشور ی است که جمعیت آن به سمت کهنسالی پیش می رود، یادآور شد: متاسفانه افراد پس از ورود به سن سالمندی در برابر مشکلات و بیماری‌ها ضعیف می‌شوند که در این راستا اطمینان از سلامت فیزیکی در این افراد می تواند از بسیاری از مشکلات مهم پیشگیری کند.

وی اعلام کرد: همه ساله برنامه های مراقبتی، توانبخشی، مددکاری، مشاوره ای و پایش سلامت سالمندان تحت حمایت تحت عنوان پایش سلامت برنامه‌ریزی می‌شود تا از این طریق بتوان افرادی که نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی دارند خدمات لازم ارایه دهیم.

رییس کمیته امداد منطقه دو شهرستان زاهدان گفت: برخی سالمندان تحت حمایت که توانایی چندانی ندارند به شکل فعال عیادت از آنها انجام و مسایل و مشکلات مربوط پیگیری و بررسی خواهد شد.

کیخا افزود: در این طرح همه اقدامات درمانی مانند تست قند خون، فشار خون، مشاوره و غیره در اختیار بیماران سالمند قرار گرفته است

انتهای پیام


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید