امروز شنبه ,۲۳ آذر ۱۳۹۸
دوشنبه / ۸ مهر ۱۳۹۸ / ۰۷:۴۰
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۱۰۰۱
گزارشگر : ۹۱
معاون کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

ارایه آموزش‌های فنی و مهارتی به 1280 مددجوی تحت حمایت سیستان و بلوچستان

(دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸) ۰۷:۴۰

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در شش ماهه نخست سال‌جاری هزار و 280مددجو تحت حمایت کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رمضان پودینه، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: برنامه اساسی این نهاد در بحث اشتغال توانمندسازی اقتصادی خانوارهای تحت حمایت است.

وی افزود: در شش ماهه نخست سال جاری هزار و 280 مددجو تحت حمایت این نهاد از آموزش‌های فنی و حرفه ای بهره مند شدند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: هر مددجویی که مهارتی را آموزش می بیند  در صورت کسب گواهی‌نامه مهارتی و واجدالشرایط بودن می‌توانند از تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال و خودکفایی این نهاد بهره‌مند شده و وارد عرصه اشتغال شوند.

پودینه یادآور شد: مددجویان تحت حمایت در مراکز فنی‌و حرفه ای، ،جهاد دانشگاهی، تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آموزش‌های لازم را در حوزه کسب و کار میبینند

وی اعلام کرد: تمامی رشته های آموزشی متناسب به بازار کار، استعداد و علاقه مددجویان تحت حمایت با اولویت آموزش‌های عملی اجرا می‌‍شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه آموزش‌ها مختلفی در قالب کارآفرینی، مهارت‌آموزی، حرفه‌آموزی و مشاغل خانگی در سطح استان برگزار می‌شود، گفت: در شش ماه نخست سال‌ جاری هزار و 273 فرصت شغلی با اعتباری بیش از 27 میلیارد تومان توسط کمیته امداد استان اجرا شده است.

پودینه افزود: این طرح‌ها در بیش از 150 رشته شغلی و در زمینه های مختلف مانند صنایع دستی، کشاورزی، دامپروری، شیلات خدمات و حمل و نقل ایجاد شده است.

انتهای پیام
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید