امروز شنبه ,۲۳ آذر ۱۳۹۸
شنبه / ۶ مهر ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۹
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۰۹۵۰
گزارشگر : ۹۱
در شش ماهه نخست سال‌جاری انجام شد

ایجاد 170 فرصت شغلی از طریق راهبران شغلی

(شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸) ۱۰:۰۹

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در شش ماهه نخست سال‌جاری 170 فرصت شغلی از طریق راهبران شغلی برای مددجویان تحت حمایت ایجاد شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رمضان پودینه، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در حاشیه بازدید معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی  استان سیستان و بلوچستان از اداره‌کل کمیته امداد امام (ره) این استان گفت: برنامه‌های حوزه‌اشتغال و خودکفایی در راستای توانمندسازی اقتصادی خانوارهای تحت حمایت در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به فرآیند ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت، افزود: قبل از اینکه یک طرح اشتغال توسط مددجوی تحت حمایت انجام شود استعدادسنجی، مشاوره شغلی، آموزش، کاریابی و ایجاد اشتغال از طریق پرداخت تسهیلات مورد بررسی قرار می‌گیرد و در نهایت طرح اشتغال‌زایی مددجو با نظارت کارشناسان فنی حوزه اشتغال و خودکفایی این نهاد برای او طراحی خواهد شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: برنامه‌های کمیته امداد به منظور پایدارسازی مشاغل ایجاد شده و تسریع در امر توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت شامل برگزاری دوره‌های پایدارسازی مشاغل، کارآفرینی برای مجریان طرح‌ها، بازدید های دوره ای در فواصل زمانی مشخصدر مراحل قبل، حین و بعد از اجرای طرح‌های اشتغال و خودکفایی است.

پودینه یادآور شد: همچنین ارایه خدمات پشتیبانی به طرح‌ها، پرداخت بیمه حوادث طرح‌ها، بیمه تامین اجتماعی مجریان، کمک در بازاریابی و فروش محصولات تولیدی در چارچوب بخشنامه و دستورالعمل های مربوط اقدام لازم به عمل می‌آید.

وی اعلام کرد: هزار و 273 طرح اشتغال و خودکفایی در ۶ ماهه نخست امسال در استان سیستان و بلوچستان برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در زمینه‌های مختلف مانند صنایع دستی، شیلات، خدمات، کشاورزی، دام‌پروری و غیره اجرا شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: برای ایجاد  طرح‌های اشتغال از محل منابع امدادی و بانکی بیش از 27 میلیارد تومان به صورت تسهیلات قرض الحسنه خودکفایی پرداخت شده است.
پودینه افزود: علاوه براین در شش ماهه نخست سال‌جاری 170 فرصت شغلی از طریق راهبران شغلی برای مددجویان تحت حمایت ایجاد شده است.

انتهای پیام


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید