امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۷
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۰۸۴۶
گزارشگر : ۷۹

مشارکت 116 درصدی خیران خراسان جنوبی در عید قربان

(یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸) ۱۰:۵۷

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان به رشد 116 درصدی نذورات مردمی در عید قربان خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا سلم آبادی در این دیدار گفت: 1667 راس دام سبک و سنگین به کمیته امداد در روز عید قربان امسال اهدا شد که 35 هزار و 272 کیلوگرم معادل آن گوشت بین نیازمندان توزیع شده است.
 رضا سلم‌آبادی افزود: گوشت های قربانی در بین 25 هزار و 550 خانوار با اولویت ایتام، محسنین، زنان سرپرست خانوار و بیماران صعب‌العلاج در روز عید قربان توزیع شد.
وی بیان کرد: امسال ۲۸۳ پایگاه ثابت و سیار در استان خراسان جنوبی با همکاری ۳۷۸ نیروی انسانی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در عید قربان برپا شد. 
وی همچنین کمک های مردم خیر و نوع دوست استان در دهه اول ماه محرم به محرومین و نیازمندان را 3 میلیارد و  26 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: از این مبلغ 109 میلیون تومان نقدی و 2 میلیارد و 917 میلون تومان غیر نقدی به کمیته امداد اهدا شده است.
مدیرکل کمیته امداد  خراسان جنوبی اطلاع رسانی خوب اصحاب رسانه و مطبوعات ، همراهی مردم خیر و نوع دوست استان، استفاده از ظرفیت مراکز نیکوکاری، تعامل با موسسات خیریه خارج و داخل استان و اجرای طرح هر دستگاه اجرایی و هر مسجد یک گوسفند قربانی را از عوامل افزایش نذورات قربانی نسبت به مدت مشابه سال قبل اعلام کرد.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی با بیان اینکه عبادت کردن راه‌های مختلفی دارد، اما خدمت به محرومان و نیازمندان جامعه، سرآمد همه عبادت‌ها است افزود: امیدوارم با مشارکت و همراهی خوب خیران اقدامات خوبی در جهت خدمت رسانی به محرومان صورت گیرد.
آیت ا... سید علیرضا عبادی افزود: کمک به خانوارهای نیازمند جزو اولویت های کمیته امداد است و امیدواریم در همه شرایط عزت و کرامت خانوارهای تحت حمایت حفظ شود.
وی با اشاره به اینکه کمیته امداد اقدامات خوبی در توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت انجام داده است، افزود: ایجاد اشتغال موجب، استقلال خانوارهای تحت حمایت می‌شود و امیدواریم کمیته امداد با ادامه این‌گونه برنامه‌ها بتواند، شرایط خوداتکایی و توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت را فراهم کند.
 انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید