امروز یکشنبه ,۱۸ خرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۷
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۷۰۷۳۰
گزارشگر : ۹۵

جمع آوری 16 میلیارد تومان زکات در استان کرمانشاه

(سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸) ۱۰:۴۷

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه مودیان خیر کرمانشاهی ۱۶ میلیارد و ۶۸۶ میلیون تومان زکات دادند که این میزان واجب الهی برای رفع محرومیت و ساخت و تعمیر پروژه های عمرانی عام المنفعه هزینه شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محسن رخصی، مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل حسینی مقدم، نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان ضمن عرض تبریک انتصاب نماینده جدید این سازمان، گفت: امیدواریم در دوره خدمت نماینده جدید ولی فقیه در این سازمان شاهد همکاری و مشارکت بیش از پیش سازمان جهاد کشاورزی با دبیرخانه زکات باشیم.

دبیر شورای زکات و مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه همچنین در این دیدار به عملکرد این دبیرخانه در سال 98 اشاره و بیان کرد: امسال مودیان خیر کرمانشاهی 16 میلیارد و ۶۸۶ میلیون تومان زکات پرداخت کردند.

رخصی افزود: از این میزان هفت میلیارد و ۲۸۶ میلیون تومان زکات واجب و مستحب و ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان زکات فطره بوده است.

وی ادامه داد: زکات واجب مودیان به منظور رفع محرومیت و ساخت و مرمت پروژه های عمرانی عام المنفعه در روستاها و محل سکونت این مودیان هزینه شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین زکات مستحبی جمع آوری شده نیز بنا به نیت خیرخواهانه مودیان هزینه می شود.

انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید