امروز شنبه ,۳ اسفند ۱۳۹۸
سه شنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۴
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۰۷۲۹
گزارشگر : ۹۰
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد

جمع‌آوری 5 میلیارد تومان زکات در استان مرکزی

(سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸) ۱۰:۱۴

مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی گفت: طی سال جاری تاکنون 5 میلیارد تومان زکات در استان مرکزی جمع‌آوری شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد استان مرکزی، قنبر موسی نژاد با حضور در خبرگزاری فارس در نشست خبری با بیان اینکه زکات یکی از واجبات الهی است که متاسفانه در جامعه ما مقداری مورد غفلت قرار گرفته است، گفت: مقام معظم رهبری در سال 1384 دستور تأسیس شورای عالی زکات را با دبیری کمیته امداد صادر کردند و ترویج این واجب الهی نیازمند فرهنگ سازی است.
وی از جمع آوری پنج میلیارد تومان زکات در سال جاری خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود این آمار تا انتهای سال به 16 میلیارد تومان برسد.
وی با اشاره به اینکه در استان مرکزی علاوه‌بر مرکز استان در همه شهرستان‌‌ها و در روستاها نیز شورای عالی زکات شکل گرفته است، یادآور شد: سال گذشته در استان 11 میلیارد تومان زکات جمع‌آوری و توسط شورای عالی زکات نیزهزینه شد.
دبیر شورای عالی زکات استان مرکزی با بیان اینکه خروجی زکات می‌تواند سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه شود، ادامه داد: در مجموع در استان اقلامی که زکات به آنها تعلق می‌گیرد کم بوده و تنها مواردی مثل گندم، جو و بخشی از کشمش تولیدی است.
موسی‌نژاد گفت: کمیته امداد نقشی در هزینه‌کرد زکات جمع‌آوری شده ندارد، بلکه وظیفه آن نظارت‌ و پیگیری زکات جمع‌آوری شده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید