امروز یکشنبه ,۱۸ خرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۵
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۷۰۷۲۷
گزارشگر : ۲۷
مدیرکل کمیته امداد استان فارس خبر داد؛

جمع‌آوری ۵ میلیارد تومان کمک‌های مردمی در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها

(سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸) ۱۰:۱۵

مدیر کل امداد فارس گفت: تاکنون در مرحله اول جشن عاطفه‌ها ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی در این استان جمع آوری شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد بذرافشان، مدیر کل امداد فارس با اشاره به برپایی جشن عاطفه‌ها طی دو مرحله در سال جاری گفت: در مرحله نخست برپایی جشن عاطفه‌ها در فارس،که طی روزهای ۷ و ۸ شهریورماه جاری برگزار شد؛ ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی جمع آوری شد.
بذرافشان افزود: در این مرحله ۵۶۷ پایگاه ثابت و سیار و همچنین قریب به ۳۰۰ پایگاه در سطح مساجد و پایگاه‌های مقاومت بسیج در استان فارس برپا شد که وجه نقد و کالای جمع‌آوری شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۶ درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه مرحله دوم جشن عاطفه‌ها تنها ویژه مدارس اجرا می‌شود، زمان اجرای این مرحله را ۱۰ مهرماه امسال اعلام کرد و عنوان کرد: این مرحله در ۵ هزار مدرسه استان فارس اجرا خواهد شد.
مدیر کل امداد فارس اظهار کرد: در این راستا ۷۰۰ هزار پاکت را از هفته آینده میان مدارس استان توزیع خواهیم کرد که این پاکت‌ها در روز ۱۰ مهرماه و در مرحله دوم برپایی جشن عاطفه ها جمع‌آوری می‌شود.
بذرافشان با یادآوری این نکته که تمامی مبالغ جمع‌آوری شده در مرحله دوم که در مدارس جمع‌آوری می‌شوند، توسط مدیران مدارس میان دانش‌آموزان نیازمند توزیع می شود، افزود: در آموزش و پرورش طرحی تحت عنوان خواهرخواندگی و برادرخواندگی مدارس اجرا می‌شود که در این طرح کمک‌های جمع‌آوری شده در مناطق برخوردار میان دانش‌آموزان نیازمند خواهرخوانده هر مدرسه در مناطق محروم توزیع خواهد شد.
وی در پایان یادآور شد: در سال گذشته ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در جشن‌ عاطفه‌ها در استان فارس جمع‌آوری شد که از این مبلغ ۴ میلیارد و ۷۶۰ میلیون تومان در آموزش و پرورش جمع‌آوری شده و میان دانش‌آموزان نیازمند هر مدرسه توزیع شد.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید