امروز یکشنبه ,۱۸ خرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۸:۰۷
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۰۷۲۶
گزارشگر : ۸۴
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان خبر داد؛

اجرای 50 طرح پنل خورشیدی برای مددجویان بسطامی

(سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸) ۰۸:۰۷

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: 50 طرح پنل خورشیدی با پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی برای مددجویان کمیته امداد بسطام اجرا می‌شود.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان در جلسه کارگروه اشتغال اداره بسطام که با حضور رؤسای بانک‌های عامل و شرکت‌های طرف قرارداد کمیته امداد، افزود: یکی از ظرفیت‌های استان سمنان ، بهره‌مندی بالا از انرژی‌ خورشیدی است که سال‌ها از آن غفلت شد و کمیته امداد از چند  سال گذشته طرح احداث نیروگاه‌های خورشیدی کوچک‌مقیاس را برای اشتغال خانواده‌های مددجوی خود آغاز کرد.

وی  بابیان اینکه در مرحله نخست 300 نیروگاه خورشیدی کوچک‌مقیاس خانواده مددجویان کمیته امداد استان سمنان وارد مدار شده است، افزود: به‌صورت تضمینی ، برق تولیدی از مددجویان خریداری می‌شود.

مسعودیان راد تصریح کرد:هزار پنل خورشیدی در استان سمنان برای مددجویان جویای کار استان سمنان در دستور کار قرار دارد.

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به نخستین مرحله از اجرای این طرح تصریح کرد: در حال حاضر 300 طرح برای مددجویان این نهاد در حال اجراست که از این مجموع 30 پروژه در منطقه بسطام است.

مسعودیان راد همکاری بانک‌های عامل و شرکت‌های طرف قرارداد را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: نصب و اجرای طرح‌های پنل خورشیدی توجیه اقتصادی کافی برای توانمندسازی خانوارها تحت حمایت این نهاد دارد و ماهانه به‌طور میانگین تا سقف یک‌میلیون تومان برای هر مددجو درآمدزایی به همراه دارد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید