امروز یکشنبه ,۱۸ خرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۵:۰۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۰۷۲۳
گزارشگر : ۸۸
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خبر داد

افزایش 2.5 برابری تسهیلات اشتغال‌زایی مددجویان گلستانی

(دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸) ۱۵:۰۰

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: امسال تسهیلات اشتغال‌زایی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان نسبت به سال گذشته 2.5 برابر افزایش یافته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان در جلسه هماهنگی با روسا و مدیران امور شعب بانک‌های عامل استان گفت: مسئولان کشور باید طبق فرمایش مقام معظم رهبری، برای ایجاد اشتغال شب و روز نشناسند و تلاش کنند.
وی افزود: امسال اعتباری بالغ بر ۱۷۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی برای توانمندسازی 3500 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان اختصاص‌یافته است.
اسکندری با اشاره به افزایش 2.5 برابری تسهیلات اشتغال سال جاری نسبت به سال گذشته افزود: سال گذشته 3270 مددجوی گلستانی تسهیلات اشتغال‌ به ارزش 65 میلیارد تومان را دریافت کردند.
وی با قدردانی از مسئولان بانک‌ها تصریح کرد: برای اولین بار در سال گذشته با برنامه‌ریزی و همت بانک‌های استان، تسهیلات اشتغال‌زایی در کوتاه‌ترین زمان و قبل پایان سال با تحقق 100 درصدی اعتبارات منجر به اشتغال مددجویان شد.
اسکندری عنوان کرد: در 10 سال اخیر حدود 36 هزار و 890 طرح اشتغال‌ با کمک بانک‌ها توسط کمیته امداد استان گلستان اجراشده است که 13 هزار و 290 طرح آن همچنان تحت نظارت کارشناسان این نهاد و مابقی طرح ها پایدارسازی شده است.
وی با اشاره به آموزش 345 مددجوی گلستانی در سال 98 افزود: سال گذشته 5714 مددجوی گلستانی قبل از دریافت تسهیلات از دوره‌های آموزشی و نیز 690 نفر از خدمات کاریابی کمیته امداد استان گلستان بهره‌مند شدند.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با اشاره به پرداخت 508 مورد تسهیلات بانکی با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد تومان در سال 98 تصریح کرد: در پنج‌ماهه نخست سال جاری 940 مورد پرونده با اعتبار بیش از 39 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال ثبت و به بانک‌های استان ارسال‌شده است.
علی‌اکبر خادمی، معاون اجرایی اشتغال و خودکفایی کمیته امداد نیز در جمع روسای و مدیران بانک‌های عامل استان گلستان گفت: کمیته امداد در نظام جدید راهبری شغلی، طرح‌های اشتغال‌زایی  را با سرعت و شدت بیشتری نسبت به گذشته برای پایدارسازی طرح‌ها اقدام می‌کند.
خادمی عنوان کرد: کمیته امداد در نظر دارد در نظام جدید توسعه اشتغال با بهره مندی از ظرفیت کارآفرینان حرفه‌ای،جهادگران و خیران کارآفرین در حوزه توانمندسازی و خودکفایی نیازمندان و محرومان متقاضی کار، اقدامات مؤثری انجام دهد.
وی بابیان مدل مفهومی اشتغال کمیته امداد افزود: این نهاد با مدل‌سازی، توانمندسازی و پشتیبانی از طرح‌های اشتغال مددجویان با ارائه آموزش‌های مهارتی، مشاوره‌های شغلی، پرداخت تسهیلات، نظارت بر طرح‌ها و بازاریابی و خرید محصولات آنان، در فضای کسب‌وکار امروز کشور از مددجویان خود حمایت می‌کند.
معاون اجرایی اشتغال و خودکفایی کمیته امداد عنوان کرد: پیشرفت، رفاه عمومی و استقلال مالی از اهداف اقتصادی انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به نقش کمیته امداد در راه عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی و تقویت اقتصاد خانواده‌ها گفت: مردمی کردن نظام راهبری شغلی، دانش بنیان شدن و تمرکز بر مزیت‌های بومی و منطقه‌ای در دستور کار این نهاد قرار دارد.
خادمی خاطرنشان کرد: کمیته امداد در سال جاری امیدوار است با کمک کارآفرینان شغلی برنامه ایجاد 70 هزار فرصت شغلی در سراسر کشور را به 200 هزار فرصت شغلی ارتقاء دهد.
گفتنی است، جلسه هماهنگی با روسا و مدیران امور شعب بانک‌های عامل استان گلستان با حضور محمد دودانگی، مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری و علی‌اکبر خادمی، معاون اجرایی اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در استانداری گلستان برگزار شد.
انتهای پیامایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید