امروز یکشنبه ,۱۸ خرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۸
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۷۰۷۲۱
گزارشگر : ۱۰۰
مدیرکل کمیته امداد ایلام خبر داد:

افزایش 2.5 برابری تسهیلات اشتغال زایی مددجویان کمیته امداد ایلام در سال جاری

(دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸) ۱۴:۱۸

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام از 2.5 برابر شدن تسهیلات اشتغال‌زایی مددجویان این استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ضیاء رضایی در نشست بررسی  وضعیت پرداختی تسهیلات خوداشتغال سهم مددجویان کمیته امداد ایلام که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام و مدیران عامل بانکهای این استان برگزار شد گفت: امسال سهم اشتغال مددجویان کمیته امداد استان ایلام از محل تسهیلات بانکی 857 میلیارد ریال بوده که تاکنون 77 درصد آن به بانکهای استان ابلاغ شده است.
وی افزود: این در حالی است که از این میزان تنها 4 درصد آن و به تعداد ۳۰۶ مورد توسط بانکها به وام گیرندگان پرداخت شده که انتظار داریم بانکها در فرصت باقی مانده نسبت به پرداخت این تسهیلات اقدام نمایند.
رضایی تاکید کرد: از آنجایی که یکی از رویکردهای اصلی کمیته امداد بحث توانمندسازی خانواده های تحت حمایت است به این خاطر برای ایجاد اشتغال آنان نیازمند همراهی بانک ها هستیم و بر اساس آمار موجود ایلام یکی از استان های کشور است که بیشترین جلسات پیگیری اشتغال مددجویان را برگزار کرده است.
وی با بیان اینکه سال گذشته حدود 33 درصد اشتغال ایجاد شده در این استان توسط کمیته امداد صورت گرفته است گفت: در صورت همکاری بانکهای عامل استان این نهاد آمادگی لازم را دارد که امسال نیز  نقش بسیار مهمی در زمینه اشتغال زایی در این استان داشته باشد.
 مدیرکل کمیته امداد استان ایلام به مشکلات اقتصادی قشر نیازمند و مددجوی این نهاد اشاره کرد و گفت: سال گذشته به همین خاطر و با هدف حمایت از قشر آسیب پذیر استان، تعداد هشت هزار و 500 خانوار به جمعیت تحت حمایتی این نهاد در استان در قالب تبصره 14 اضافه شد که هدف اصلی از این اقدام توانمندسازی این خانواده ها است.
وی افزود: این در حالی است که آمار جمعیتی تحت پوشش این نهاد تا قبل از این ۲۱ هزار خانوار با جمعیت ۴۴ هزار نفر بوده است که اکنون این آمار افزایش یافته است.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید