امروز یکشنبه ,۱۸ خرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۰۷۱۹
گزارشگر : ۸۰
معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین:

باید پرسشگری و مطالبه جوانان را با فکر پاسخ بدهیم

(دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸) ۱۳:۲۷

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین گفت: ریشه مشکلات فرهنگی و اجتماعی و حتی سایر مشکلات ما در زندگی به دلیل نقص ما در توکل به خداوند دارد چراکه اگر به وعده الهی مومن، امیدوار و عامل باشیم به نصرت الهی خواهیم رسید.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام محمود مولایی در مراسم آغاز بکار اردوی یک روزه آموزشی و تربیتی نشاط معنوی که در اردوگاه طلائیه برگزار می شود، بیان کرد: برنامه اردوهای یک روزه فرهنگی ، به مدت ده روز برگزار می شود که در هر روز یک صد نفر از دختران دانش آموز تحت حمایت به همراه مادرانشان در این اردو از شهرستانها و بخشهای مختلف استان حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: این اردوها با هدف ارتقای سطح بینش فرهنگی، دینی و معنوی شرکت کنندگان برگزار می شود تا بتوانیم در فضای فعلی جامعه ، بستر ارتقای فرهنگی را برای مددجویان تحت حمایت فراهم کنیم.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین با اشاره به لزوم توجه به ریشه های اعتقادی در ابعاد مختلف زندگی عنوان کرد: رزق و روزی مادی و معنوی ما به برکت اهل بیت (ع) است و این اهیمت را می توان در نماهای مختلف به وضوح درک کرد به عنوان نمونه نخستین آفریده خداوند سبحان، نور اهل بیت (ع) و در میان آنها نور پیامبر اکرم (ص) است.

وی خاطرنشان کرد:  ریشه گرفتاری های ما به دلیل نبود و یا کمبود اعتماد به خداوند و وعده الهی است در واقع ریشه مشکلات فرهنگی و اجتماعی و حتی سایر مشکلات ما در زندگی به دلیل نقص ما در توکل به خداوند دارد چراکه اگر به وعده الهی مومن، امیدوار و عامل باشیم به نصرت الهی خواهیم رسید.

حجت الاسلام مولایی تصریح کرد: به بیان امام هشم حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) مگر می شود کسی به اهل بیت پناه ببرد و پناهی نیابد.

وی اظهارکرد: آنچه بهانه و خوراک تبلیغاتی دشمنان می‌شود، غفلت یا کم‌کاری در بخش‌های اقتصاد و فرهنگی ماست که از آن، توقع خدمت‌رسانی می‌رود، در این زمینه‌ها به همدلی و اهتمام چشمگیر نیازمندیم.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین تأکید کرد: باید پرسشگری و مطالبه جوانان را در این زمینه به فال نیک بگیریم و فکر را با فکر پاسخ بدهیم، تصریح عالمانه رهبر انقلاب است که باید جوانان را آگاه و مسلح به علم و دین کنیم.

وی یادآورشد: باید کار فرهنگی را در ابعاد مختلف آن مورد توجه و جدیت قرار دهیم تا بتوانیم ثمرات شایسته را در سال های بعد در نسل آینده ببینیم.

انتهای پیام/

 

 

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید