امروز یکشنبه ,۱۸ خرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۷
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۰۷۱۸
گزارشگر : ۹۱

راه‌اندازی کارگاه تولیدی بافندگی توسط مددجوی کمیته امداد

(دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸) ۱۳:۱۷

مددجوی تحت حمایت کمیته امداد شهرستان زهک با بهره‌مندی تسهیلات اشتغال‌زایی این نهاد و راه‌اندازی کارگاه تولیدی بافندگی با کار و تلاش فراوان زمینه تامین مایحتاج خانواده را فراهم کرده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یکی از عرصه‌های کارآفرینی  رشته‌های صنایع دستی، مشاغل خانگی و بافندگی است و طی دهه‌های گذشته بسیاری از جوانان با کسب دانش و یافتن حرفه ای به این حوزه وارد شده و بعضا با راه اندازی کارگاه کوچک نسبت به گسترش مشاغل خود اقدام کرده‌اند

 عاطفه رخشانی مهر یکی از مددجویان موفق تحت حمایت کمیته امداد شهرستان زهک بوده که به دلیل نبود شغل، بیکاری و نداشتن منبع درآمد و با توجه به اینکه خانواده وی تحت حمایت این نهاد بودند و تنها منبع در آمد آنها مستمری و یارانه بوده از طریق فعالیت در زمینه بافندگی شرایط مناسب تری را از لحاظ اجتماعی برای آنها فراهم ساخته است.

نیاز به سرمایه گذاری محدود و ارزش افزوده زیاد آن، نداشتن پیچیدگی در تولید شرایط و زمینه های مناسب را  برای ایجاد و توسعه کارگاه صنایع دستی در زمینه بافندگی به وجود آورده است.

این مددجوی موفق تحت حمایت کمیته امداد شهرستان زهک با اشاره به علت شروع  این فعالیت خاص گفت: در ابتدا  بافندگی را از طریق آموزش‌های مجازی و یادگیری ذهنی دنبال کرده اما سپس به دلیل داشتن استعداد به کلاس های آموزش فنی و حرفه  ای مراجعه کردم .

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چگونه کارتان را شروع کرده اید، افزود:  هیچ گونه سرمایه‌ای برای راه اندازی کسب و کار نداشتم تنها سرمایه برای شروع کار قلاب و کلاف کاموا در اختیار داشتم و پس از مدتی از طریق فروش اولیه محصولات تولیدی کار را گسترش دادم و در نهایت جهت گسترش محیط کار و تهیه لوازم اولیه از طریق این نهاد تسهیلات اشتغال زایی دریافت کردم.

این مددجوی موفق تحت حمایت کمیته امداد شهرستان زهک یادآور شد: هر انسانی می تواند با تکیه بر توان و با پشتوانه خود راه مناسب برای کسب روزی حلال و کمک به معیشت و اقتصاد خانواده پیدا کند.

رخشانی مهر گفت: از این طریق به بافندگی دو میل، قلاب بافی، انواع عروسک‌های متحرک با استفاده از مفتول، انواع بافت سرکلیدی، شال، کلاه و غیره می پردازم و علاوه بر اشتغال زایی به اقتصاد خانواده کمک کرده‌ام.

وی افزود: خداراشکر در شغلم موفق بوده‌ام  البته  امید به اینکه من می توانم، باور به آینده، داشتن پشتوانه قوی و حمایت خانواده جزء عوامل تاثیر گذار در شغل‌ام بوده است.

این مددجوی موفق تحت حمایت کمیته امداد شهرستان زهک در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا درآمد حاصل از کارتان کافی است، گفت: از درآمدم راضی هستم اما با توجه به اقتصاد کشور و افزایش تورم  و قیمت مواد اولیه و کاهش قدرت خرید مردم، استقبال از سمت مشتری زیاد نیست.

رخشانی مهر خاطرنشان کرد: در این رابطه پیشنهاد می شود اگر مواد اولیه در اختیار ما قرار گیرد با  انجام انواع بافت می توان علاوه بر جذب کارآموزان بیشتر بازار تولید را گسترش داد .

وی با بیان اینکه در حال حاضر سه تا پنج نفر در این کارگاه مشغول کار هستند، ادامه داد: از طریق فضای مجازی و ایجاد کانال و تشکیل گروه در زمینه شغل مورد نظر توانسته ام کارآموز غیر حضوری و فروش غیر حضوری داشته باشم.

انتهای پیام

 


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید