امروز یکشنبه ,۱۸ خرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۹
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۰۷۰۸
گزارشگر : ۸۸
معاون اجرایی اشتغال و خودکفایی کمیته امداد

توانمندسازی نیازمندان مناطق محروم از اولویت‌های اساسی کمیته امداد است

(دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸) ۱۱:۵۹

معاون اجرایی اشتغال و خودکفایی کمیته امداد، با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال برای مددجویان نیازمند مناطق محروم گفت: توانمندسازی نیازمندان مناطق محروم از اولویت‌های اساسی کمیته امداد است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی‌اکبر خادمی در جمع روسای ادارات و کارکنان حوزه اشتغال سراسر استان گلستان گفت: امدادگران حوزه اشتغال به عنوان رزمندگان عرصه تلاش و کار و جهاد گران اقتصاد مقاومتی برای ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان گام برمی‌دارند.
وی افزود: ایجاد اشتغال برای محرومان مناطق محروم دارای دشواری‌های بسیاری است که در کمیته امداد از اهمیت به سزایی برخورد است و از اولویت کاری این نهاد در سال‌های اخیر بشمار می‌رود.
خادمی با اشاره به چارچوب‌های نظری اقتصاد مقاومتی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی در شرایط دشوار، تهدید و دشمنی بخواهیم به اهداف خود برسیم.
وی ادامه داد: با توجه با تأثیر 20 درصدی تحریم‌های خارجی و نقش 80 درصدی تحریم‌های داخلی بر اشتغال، اثرات اجرای اقتصاد مقاومتی درواقع به معنای رفع و کاهش تحریم‌های داخلی از اهمیتی بسزایی برخوردار است.
معاون اجرایی اشتغال و خودکفایی کمیته امداد عنوان کرد: پیشرفت، رفاه عمومی و استقلال مالی از اهداف اقتصادی انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به نقش کمیته امداد در راه عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی و تقویت اقتصاد خانواده‌ها گفت: مردمی کردن نظام راهبری شغلی، دانش بنیان شدن و تمرکز بر مزیت‌های بومی و منطقه‌ای در دستور کار این نهاد قرار دارد.
خادمی ادامه داد: کمیته امداد در نظر دارد با استفاده از راهکارهای جدید برای رفع آسیب‌های موجود در خروجی طرح‌ها و فرآیند اشتغال‌های موجود گام بردارد.
وی بیان کرد: کمیته امداد در مدل مفهومی الگوی اشتغال به نظام هدایت شغلی با محوریت کارشناسان و به نظام راهبری شغلی با محوریت کارآفرینان توجه ویژه دارد.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید