امروز یکشنبه ,۱۸ خرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۶
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۰۷۰۶
گزارشگر : ۸۸
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان

عصاره کار امدادگران، توانمندسازی و اشتغال مددجویان است

(دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸) ۱۱:۵۶

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان در حضور معاون اجرایی اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: مهم‌ترین فعالیت کمیته امداداشتغالزایی و توانمندسازی مددجویان است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: عصاره کار امدادگران برای رسیدن به هدف در توانمندسازی و اشتغال مددجویان به عنوان مهم‌ترین مقوله کاری کمیته امداد خلاصه می‌شود.
اسکندری با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در سالهای اخیر افزود: ایجاد اشتغال برای کسب درآمد پایدار و استقلال مالی و توانمندسازی خانواده‌های نیازمند از اولویت‌های کاری این نهاد است.
وی عنوان کرد: نوآوری، خلاقیت و ارائه فعالیت‌ها و طرح‌های خودکفایی با نگاه کیفی و پاسدار سازی طرح‌ها در دستور کار کمیته امداد قرار دارد.
وی با اشاره به جذب 100 درصدی اعتبارات تبصره 16 تسهیلات اشتغال‌زایی بانکی سال 97 کمیته امداد استان گلستان خاطرنشان کرد: در سال جاری با جذب 47 درصدی اعتبارات اشتغال‌زایی منابع امدادی برای 90 درصد اعتبارات ابلاغی شناسایی، مشاوره و پرونده‌سازی دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی صورت گرفته است.
وی در ادامه یادآور شد: امیدواریم با تلاش و همت مسئولان، مبحث ضمانت تسهیلات بانکی اشتغال وعدم تخصیص اعتبارات منابع روستایی حوزه اشتغال‌زایی به طرح‌های دامداری به زودی مرتفع شود.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: این نهاد با ایجاد کانون خیران اشتغال و هیئت اندیشه ورز و با استفاده از راهبران شغلی با جدیت در حوزه توانمندسازی مددجویان گام برمی‌دارد.
اسکندری افزود: در سیل اخیر 7000 مددجوی گلستانی دچار خسارت ساختمانی و طرح‌های اشتغال‌زایی و اثاثیه منزل شده‌اند که با تلاش شبانه‌روزی امدادگران، مددجویان آسیب‌دیده شناسایی و برای دریافت خدمات و تسهیلات آماده می‌شوند.
گفتنی است، جلسه تشریح برنامه‌های معاونت اشتغال و خودکفایی با حضور دکتر علی‌اکبر خادمی، معاون اجرایی اشتغال و خودکفایی کمیته امداد، روسای ادارات و کارکنان حوزه اشتغال سراسر استان برگزار شد.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید