امروز سه شنبه ,۲۹ بهمن ۱۳۹۸
دوشنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۵
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۰۷۰۵
گزارشگر : ۳۸

کمک بیش از 7 میلیارد تومانی مردم به مراکز نیکوکاری هرمزگان

(دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸) ۱۱:۴۵

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد هرمزگان گفت: مردم نوع‌دوست هرمزگان، در پنج‌ماهه سال جاری هفت میلیارد و 867 میلیون تومان به مراکز نیکوکاری در سطح استان کمک کردند.

 

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرداد تاجیک، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان هرمزگان اظهار داشت: مراکز نیکوکاری باهدف نهادینه‌سازی فرهنگ احسان و نیکوکاری ایجادشده‌اند و این مراکز با حمایت کمیته امداد و هیئت‌امنای مساجد و معتمدان محلی از سال ١٣٩٢ به‌صورت محله محور در استان آغاز به کارکردند.

تاجیک گفت: مردم نوع‌دوست هرمزگان، در پنج‌ماهه سال جاری هفت میلیارد و 867 میلیون تومان به مراکز نیکوکاری در سطح استان کمک کردند که این میزان دو میلیارد و 490 میلیون تومان نقدی و مابقی به‌صورت کالا بوده است.

تاجیک بابیان اینکه 67 مرکز نیکوکاری به نیازمندان سطح استان خدمت‌رسانی می‌کنند، یادآور شد: این مراکز به‌عنوان پل ارتباطی بین نیازمندان و خیران و باهدف گسترش ارتباطات بین مردم و شناسایی خیران و نیازمندان واقعی در محلات به ارائه خدمات به نیازمندان می‌پردازد.

وی خاطرنشان کرد: این مراکز در محله و مساجد زمینه مشارکت و حضور فعال مردم در رفع نیاز محرومان را فراهم کرده و تمامی کمک‌های پرداختی خیران به مراکز نیکوکاری توسط خود مردم به‌عنوان اعضای معتمد محله جمع‌آوری و بین نیازمندان با حفظ عزت‌نفس و کرامت آن‌ها توزیع می‌شود.

تاجیک افزایش توازن اجتماعی و پیوند توانمندی‌های مردم با نیازمندی‌های محرومان را از کارکردهای مراکز نیکوکاری کمیته امداد برشمرد و عنوان کرد: توسعه فرهنگ انفاق، احسان و نیکوکاری، شناسایی ظرفیت‌های محله‌ها، شناسایی نیازمندان واقعی محله‌ها، شناسایی خیران، ارتقا اعتماد نیکوکاران و پایداری مشارکت آن‌ها و پیوند توانمندی‌های مردم با نیازهای محرومان ازجمله اهداف و کارکردهای راه‌اندازی مراکز نیکوکاری در استان هستند.

انتهای پیام

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید