امروز یکشنبه ,۱۸ خرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۰
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۷۰۷۰۰
گزارشگر : ۱۰۱

اجرای طرح آموزش قرآن در خانه برای 1300 مددجوی کردستانی

(دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸) ۱۲:۵۰

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان از شرکت هزار و ۳۰۰ خانواده تحت حمایت کمیته امداد استان کردستان در طرح آموزش قرآن در خانه خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرسول شیخی‌زاده، مدیرکل کمیته امداد استان کردستان  عنوان کرد: ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی یکی از فعالیتهای حوزه فرهنگی این نهاد برای مددجویان تحت حمایت است.

وی اجرای مرحله پنجم و ششم طرح «قرآن در خانه» را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های قرآنی حوزه فرهنگی کمیته امداد در سال جاری نام برد و افزود : با هدف انس و الفت جامعه هدف با قرآن کریم و ارتقای سطح معنوی و فرهنگی آن‌ها تاکنون شش مرحله از طرح «قرآن در خانه» در استان اجرا شده است.

شیخی‌زاده بیان کرد: در جهت اجرای این طرح یک هزار و ۳۰۰ جلد مصحف شریف بین خانواده‌های مددجوی استان کردستان توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح قرآن در خانه از یکم تیرماه سال گذشته آغاز شده و تا ۳۱ شهریورماه سال جاری ادامه دارد، بیان کرد: هر مرحله از این طرح شامل پنج جزء قرآن کریم است و در پایان هر مرحله یک آزمون برگزار و به نفرات برتر جوایز ارزنده اهدا شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان با اشاره به برگزاری مرحله استانی و کشوری سومین دوره مسابقات قرآن کریم «رهپویان ولایت» با هدف گسترش و اعتلای فرهنگ قرآنی بین مددجویان، کارکنان و خانواده آنان در سال جاری اعلام کرد: این دوره از مسابقات در رشته‌های حفظ، قرائت، ترتیل، ترجمه و مفاهیم و اذان برگزار شد.

وی اعلام کرد: مرحله شهرستانی با استقبال خوب مخاطبان در بهمن ماه سال گذشته در شهرستان‌های تابعه، مرحله استانی در اردیبهشت ماه با میزبانی شهر سنندج و مرحله کشوری نیز مردادماه در اصفهان برگزار و دستیابی به رتبه سوم کشوری در رشته ترتیل یکی از افتخارات کسب شده در این زمینه است.

شیخی‌زاده با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی قرآن در ماه مبارک رمضان با عنوان اجرای طرح ترنم نور(۳) در دو بخش مددجویان و کارکنان افزود: این طرح تاکنون با استقبال بسیار خوب مخاطبان روبرو شده است و طرح تکمیلی ترنم نور و تداوم آموزش قرآن کریم تا پایان سال ۱۳۹۸ یکی از پرمخاطب‌ترین سرفصل‌های آموزشی کمیته امداد است.

وی افزود: در جهت فراهم کردن زمینه بهره‌مندی کارکنان از معارف معنوی قرآن کریم، اختصاص زمانی برای قرائت روزانه قرآن کریم (یک صفحه) همراه با تفسیر قرائت بعد از نماز جماعت ظهر و اختصاص یک روز در هفته به بیان احکام و مسائل فقهی انجام شده است.
انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید