امروز جمعه ,۱۶ خرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۵
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۰۶۹۵
گزارشگر : ۸۷
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان خبر داد:

ارائه 3315 خدمت مسکن به مددجویان زنجانی/ 180مددجوی زنجانی صاحب خانه شدند

(دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸) ۰۹:۳۵

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: به‌منظور ارائه خدمات مسکن به مددجویان استان، سال گذشته بیش از 12 میلیارد تومان از محل منابع این نهاد، تسهیلات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و کمک‌های مردمی هزینه شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان،  با اشاره به اینکه خدمات مسکن از اقلام توانمندساز و پرهزینه در سبد حمایتی این نهاد  است، گفت: تلاش می‌کنیم با نیازسنجی صحیح و به‌موقع و ارائه خدمات هدفمند زمینه ارائه خدمات موردنیاز مددجویان تحت حمایت این نهاد در بخش مسکن باهم افزایی منابع داخلی کمیته امداد و کمک‌های مردمی فراهم شود.

وی بابیان اینکه 3315 مورد خدمت در بخش مسکن به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در سال گذشته ارائه‌شده است، افزود: خدمات ارائه‌شده به مددجویان تحت حمایت در این بخش در قالب ساخت، تکمیل، خرید، تعمیرات کلی و جزئی و بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن و ساخت سرویس بهداشتی در مناطق مختلف این استان بوده است.

صفری از سرمایه‌گذاری بیش از 12میلیارد و 447میلیون تومانی کمیته امداد استان زنجان در بخش مسکن مددجویان تحت حمایت این نهاد در سال گذشته خبر داد و گفت: از مجموع مبالغ هزینه شده برای ارائه خدمات عمرانی به مددجویان تحت حمایت این نهاد در سال گذشته دو میلیارد و 89 میلیون تومان از محل تسهیلات پرداختی صندوق قرض‌الحسنه  امداد ولایت تأمین شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه  10میلیارد و 358 میلیون تومان نیز  به‌صورت بلاعوض برای ارائه خدمات مسکن به مددجویان تحت حمایت در سال گذشته هزینه شده است، ادامه داد: از مجموع کمک‌های بلاعوض هزینه شده برای ارائه خدمات عمرانی به مددجویان تحت حمایت این نهاد پنج میلیارد و 455 میلیون تومان از محل مشارکت مردمی و خیران زنجانی تأمین شده است.

وی از خانه‌دار شدن 180 مددجوی تحت حمایت این نهاد در سال گذشته نیز خبر داد و افزود: برنامه‌ریزی‌شده است در یک بازه زمانی سه‌ساله کلیه مددجویان فاقد مسکن یا دارای نامناسب از طریق ساخت، خرید، بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن آن‌ها صاحب سرپناه ایمن و مناسب شوند.

وی با اشاره به اینکه توجه به مناطق محروم و روستایی از اولویت‌های مهم کمیته امداد استان زنجان در ارائه هر نوع خدمت به مددجویان تحت حمایت است ، ادامه داد: با همین نگاه از مجموع خدمات مسکن ارائه‌شده به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در سال گذشته  هزار و 458 مورد معادل 44 درصد مجموع خدمات در مناطق محروم این استان بوده است.

برزگر ، مسئول بسیج مهندسین عمران و معماری زنجان  در این دیدار ضمن تقدیر از خدمات ارائه‌شده این نهاد به نیازمندان، گفت:  بسیج مهندسین عمران و معماری با داشتن 1500 عضو در سطح  استان آمادگی همکاری با کمیته امداد استان زنجان را در امور مهندسی و معماری برای نیازمندان و جامعه هدف این نهاد را دارد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید