امروز سه شنبه ,۲۹ بهمن ۱۳۹۸
دوشنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۹:۲۲
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۷۰۶۹۴
گزارشگر : ۹۷
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد:

438 فرصت شغلی برای مددجویان یزدی ایجاد شد

(دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸) ۰۹:۲۲

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد گفت: این نهاد طی پنج‌ماهه نخست سال جاری 438 فرصت شغلی برای مددجوی تحت حمایت این نهاد با اعطای تسهیلات اشتغال ایجاد کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، امیر زین‌العابدین قمی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد با اشاره به توجه ویژه این نهاد به رویکرد مددکاری اشتغال محور و تشویق مددجویان به ایجاد شغل و دستیابی به توانمندی، گفت: 13 میلیارد و 934 میلیون تومان وام اشتغال طی پنج‌ماهه نخست سال ۹۸ به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد و اقشار نیازمند اعطا شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد افزود: شش میلیارد و 738 میلیون تومان از تسهیلات پرداختی در پنج‌ماهه نخست امسال در بخش دام‌پروری، سه میلیارد و 483 میلیون تومان خدمات، دو میلیارد و 65 میلیون تومان کشاورزی، یک میلیارد و 192 میلیون تومان فعالیت‌های صنعتی و معدنی و 356 میلیون تومان صنایع‌دستی و ۱۰۰ میلیون تومان شیلات بوده است.

وی بابیان اهمیت اجرای نظام هدایت شغلی و راهبری شغلی مددجویان تحت حمایت تصریح کرد: این نهاد طی پنج‌ماهه نخست سال جاری 438 فرصت شغلی برای مددجوی تحت حمایت این نهاد با اعطای تسهیلات اشتغال ایجاد کرد.

وی ادامه داد: کمک به بهبود فضای کسب‌وکار و اشتغال پایدار اقشار نیازمند با رویکرد توسعه مشاغل خانگی، خرد و زودبازده با اولویت تولید روستایی و صنایع‌دستی، ایجاد فرصت‌های جدید اقتصادی با رویکرد توانمندسازی گروه‌های هدف در عرصه‌های کشاورزی، دام‌پروری، صنعت، معدن و خدمات در مناطق محروم برای کمک به مهاجرت معکوس، مدیریت زنجیره‌های تولیدی و دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی، صنایع تبدیلی و صنایع‌دستی در مناطق محروم و روستایی و همچنین افزایش و پایدارسازی تولیدات اقشار نیازمند از طریق مدیریت فرآیندهای تولید و بازرگانی در راستای استحکام اقتصاد خانواده از اهمیت ویژه‌ای در کمیته امداد برخوردار است.

زین‌العابدین قمی افزود: 333 طرح ایجادشده طی پنج‌ماهه ابتدای سال ۹۸ مربوط به طرح‌های خودکفایی، 98 مورد توان‌افزایی، هفت مورد کارانگیزی بوده است، 116 مورد وام مجدد نیز برای توسعه کار به مددجویان تحت حمایت اعطاشده است.

وی افزود: 23 درصد از تسهیلات اعطایی از محل منابع قرض‌الحسنه بانکی، 16 درصد از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، 30 درصد از محل صندوق توسعه ملی و 31 درصد سایر منابع پرداخت‌شده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید