امروز جمعه ,۱۶ خرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۱
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۰۶۸۳
گزارشگر : ۸۵

بیشترین بخش حمایت کمیته امداد به زنان سرپرست خانوار اختصاص دارد

(یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸) ۱۲:۲۱

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان رضوی با بیان اینکه بیشترین بخش حمایت این نهاد مربوط به زنان سرپرست خانوار است، گفت: 113 هزار و 90 زن سرپرست خانوار از کمیته امداد خراسان رضوی خدمات می‌گیرند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، دکتر رضا شهرکی با اشاره به اینکه اکنون 194 هزار و 425 خانوار از کمیته امداد استان به صورت تک، چند و تمام خدمتی خدمات دریافت می کنند، افزود: از این جمعیت 124 هزار و 529 خانوار معیشت بگیر هستند و مابقی از بخشی و یا تعدادی از خدمات بهره مند هستند.
وی با اشاره به اینکه 56 درصد از خانوارها دارای زن سرپرست و 44 درصد دارای مرد سرپرست خانوار هستند، بیان کرد: 113 هزار و 908 خانوار دارای زن سرپرست خانوار و 80 هزار و 517 خانوار دارای سرپرست مرد هستند.
شهرکی با اعلام اینکه 52 درصد دلیل حمایت از بانوان سرپرست خانوار به دلیل فوت سرپرست است، ادامه داد: حمایت از زنان سرپرست خانوار به دلیل فوت، طلاق، متارکه، بیمار بودن مرد، زندانی، ازکارافتادگی و مفقودی مرد خانواده صورت می گیرد.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان رضوی به محل سکونت مددجویان اشاره واظهار کرد: 52 درصد از مددجویان با 101 هزار و 702 خانوار در روستاها و 48 درصد مددجویان در شهرها با 92 هزار و 723 خانوار در شهرها سکونت دارند.
شهرکی از همکاری 241 مددکار در سطح کمیته امداد استان خبر داد و بیان کرد: تلاش بر این است تا پرونده زنان سرپرست خانوار به مددکاران بانو واگذار شود.
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید