امروز جمعه ,۱۶ خرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۲
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۰۶۸۲
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل:

هنر مددکاران در ارتقای شاخص‌های معیشتی و کارآفرینی مددجویان است

(یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸) ۱۴:۲۲

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: هنر مددکاران باید در ارتقای شاخص‌های معیشتی مبتنی بر نیازهای ضروری خانوار تحت حمایت باشد که این امر اشتغال‌زایی و کارآفرینی مددجویان را محقق خواهد کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین دشتی در کارگاه آموزشی «مصاحبه انگیزشی مددکاری» که با حضور مددکاران استان اردبیل برگزار شد، گفت: هدف اصلی در برگزاری این کارگاه، ایجاد انگیزه در بین اعضای خانوار تحت حمایت است تا بهتر بتوانند در خصوص ایجاد اشتغال پایدار و یا حتی ادامه تحصیل تصمیم بگیرند و آن را به مرحله اجرا درآورند.
وی با اعلام اینکه 38 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند، بیان کرد: هنر مددکاران باید در ارتقای شاخص‌های معیشتی خانوار تحت حمایت باشد که اگر این امر محقق شود شاهد توانمندسازی موثر آنها خواهیم بود.
دشتی با بیان اینکه ارتقای شاخص‌های معیشتی منجر به اشتغال‌زایی مددجویان خواهد شد، افزود: باید بستری فراهم شود که از ظرفیت خیران به منظور تأمین مسکن، جهیزیه، درمان و نیازهای تحصیلی مددجویان بهره‌مند شویم تا شاهد هموارتر شدن مسیر توانمندسازی آنها باشیم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه ارائه مشاوره دقیق به فرزندان خانوار تحت حمایت و ایجاد انگیزش در بین آنها می‌تواند مددجویانرا برای اجرای طرح‌های نوین اشتغال‌زایی ترغیب کند، گفت: مددکاران در کنار ارزیابی مشکلات و نیازهای اساسی خانوار تحت حمایت، باید در امر استعدادسنجی نیز موفق عمل کنند تا امدادگران در حوزه اشتغال و خودکفایی نیز بتوانند به شکل مناسب‌تری راهکارهای لازم را به کار گیرند.
وی کاریابی برای مددجویان و فرزندان خانوار تحت حمایت را از جمله مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد استان اردبیل عنوان کرد و افزود: مددکاران نیز باید در این زمینه یاری‌گر سایر حوزه‌های تخصصی باشند که بتوانیم شاهد شکوفایی استعدادها و توانمندسازی خانوار تحت حمایت باشیم.
دشتی با اشاره به اینکه با ارائه بسته‌های تشویقی به کارفرمایان و صاحبان صنعت استان اردبیل درصدد هستیم مسير توانمندسازی مددجویان را هموارتر کنیم، بیان کرد: کمیته امداد در طول دو سال حق بیمه سهم کارفرما را در صورت به‌ کارگیری مددجویان تحت حمایت به صورت صدردصد پرداخت می‌کند که این امر به ایجاد انگیزش در بین اعضای خانوار تحت حمایت کمک خواهد کرد.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه 62 درصد از مددجویان تحت حمایت را افراد بالای 60 سال تشکیل می‌دهند که قادر به انجام کار و فعالیت نیستند، گفت: با حفظ عزت نفس و کرامت انسانی، باید خدمات حمایتی را با یاری خیران به خانوار تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر ارائه کنیم تا هیچ فردی به علت فقر و تنگدستی دچار مشکلات متعدد نشود.
وی با بیان اینکه از طریق سامانه پیامکی ارتباط مردمی ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۵ دست نیکوکاران را برای رفع مشکلات اساسی خانوار تحت حمایت و افراد نیازمند جامعه به یاری می‌طلبیم، افزود: نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #045*8877* نیز می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست نیازمندان و خانوار بی‌بضاعت استان اردبیل برسانند تا زمینه توانمندسازی آنها فراهم شود.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید