امروز جمعه ,۱۶ خرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۳
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۰۶۶۳
گزارشگر : ۸۸
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خبر داد

امضا تفاهم‌نامه با قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوا برای خدمات‌رسانی به مددجویان مناطق محروم استان

(یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸) ۰۹:۱۳

کمیته امداد استان گلستان با قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوا استان گلستان برای خدمات‌رسانی به مددجویان مناطق محروم تفاهم‌نامه‌ای به مدت سه سال امضا کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: این نهاد برای توسعه، آبادانی و ایجاد عدالت اجتماعی در روستاها و مناطق محروم به منظور آماده سازی بستر مناسب و رشد و شکوفایی پتانسیل نهفته در این مناطق، تفاهم‌نامه همکاری با قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوا استان گلستان منعقد کرد.
اسکندری با تأکید بر ارائه آموزش به عنوان رکن پیشرفت جوامع روستایی در مناطق مرزی و محروم افزود: یکی از مأموریت‌های مهم این نهاد تأمین و ایجاد شرایط مساعد برای ارتقاء سطح شغلی مردان، زنان و دانش‌آموختگان بیکار باهدف رونق تولید و کمک به اقتصاد و معیشت خانوارهای مناطق محروم و مرزی است.
وی عنوان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی و پرورشی در حوزه طیور محلی، دام سبک و سنگین برای ایجاد اشتغال و افزایش درآمد روستایان در این تفاهم‌نامه قیدشده است.
اسکندری خاطرنشان کرد: ارائه مشاوره تخصصی طرح‌های اشتغال‌زایی و بازاریابی و فروش محصولات مددجویان با استفاده از ظرفیت طرفین تفاهم‌نامه در دستور کار قرارگرفته است.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان ادامه داد: برگزاری کلاسهای طب اسلامی و تغذیه سالم و پیاده‌سازی سبک زندگی اسلامی و ارائه مشاوره خانواده در روستاهای هدف ازجمله مفاد این تفاهم‌نامه در حوزه فرهنگی است.
وی تصریح کرد: این نهاد در نظر دارد با انعقاد این تفاهم‌نامه گام‌های مؤثری برای شناسایی و توانمندسازی دانش آموزان مستعد و نخبه مناطق محروم و برگزاری اردوهای جهادی و سیاحتی، زیارتی و تفریحی برای دانش آموزان روستاهای هدف بردارد.
اسکندری با توجه به ضرورت ساخت، ترمیم و تکمیل منازل مسکونی خانواده‌های محروم و بی‌بضاعت گفت: طبق این تفاهم‌نامه برای تأمین زیرساخت‌های حوزه بهداشت و سلامت، اقتصاد و معیشت و تعلیم و تربیت مناطق محروم و مرزی از ظرفیت زکات استفاده شود.
انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید