امروز جمعه ,۱۶ خرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۸:۳۴
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۰۶۶۱
گزارشگر : ۹۱
در پنج ماهه نخست سال‌جاری انجام شد

اعزام 1192 مددجو تحت حمایت به عتبات عالیات و مشهد مقدس

(یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸) ۰۸:۳۴

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در پنج ماهه نخست سال‌جاری 1192 مددجوی تحت حمایت این نهاد به عتبات عالیات و مشهد مقدس مشرف شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا دهقان، معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در پنج ماهه نخست سال‌جاری 1192 نفر از مددجویان تحت حمایت شهرستان‌های مختلف این استان به مشهد مقدس و عتبات عالیات مشرف شدند.

وی با اشاره به اینکه مددجویان تحت حمایت هزینه‌ای بابت ایاب و ذهاب و همچنین اسکان در مشهد مقدس و عتبات عالیتات  پرداخت نمی‌کنند، افزود: سال گذشته اردوهای زیارتی برای 3638 نفر برگزار شد که از این تعداد 1938 نفر به همت خیران به مشهد مقدس اعزام شدند.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: علاوه بر برگزاری اردوهای زیارتی خدمات قابل توجهی در عرصه‌های آموزش خانواده، اردوهای تربیتی، جشنواره علمی، فرهنگی و ورزشی، طرح جامع آسیب شناسی فرهنگی خانوارهای تحت حمایت و برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و علمی به آنها ارایه می‌شود.

دهقان یادآور شد: امسال با بهره‌گیری از ظرفیت خیران 200 مددجو تحت عنوان زیارتی اولی‌ها به مشهد مقدس و کربلای معلی اعزام می‌شوند.

وی اعلام کرد: برگزاری سفرهای زیارتی با هدف ارتقاء باورهای دینی، بینش و آگاهی سطح اعتقادی و مذهبی، آموزش مهارت‌های زندگی و سبک زندگی اسلامی بین مددجویان تحت حمایت برنامه ریزی شده است.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: برنامه‌های متنوع آموزشی، فرهنگی و غیره با موضوعات سبک زندگی اسلامی برای شرکت‌کنندگان در این اردوهای زیارتی برگزار می‌شود.

دهقان افزود: همچنین بهره‌گیری از ظرفیت جهاد دانشگاهی و مجموعه پارک علم و فناوری در قالب برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و علمی به صورت تفاهم نامه همکاری مشترک آموزشی از مهمترین برنامه‌های در دست اقدام است.

انتهای پیام

 


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید