امروز یکشنبه ,۱۸ خرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۰۶۴۰
گزارشگر : ۸۰
رئیس اداره زکات استان قزوین:

هزینه‌کرد 60 درصد زکات برای محرومان و نیازمندان

(شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸) ۱۰:۵۷

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین گفت: حداقل 60 درصد از زکات جمع آوری شده برای نیازمندان و محرومان و مابقی نیز برای اجرای پروژه های عام المنفعه هزینه می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت الاسلام باب الله شهسواری در دیدار با یکی از زکات دهندگان نمونه استان بیان کرد: هر کسی که زکات داده خود گواه و شاهدی گویا برای توصیف و تبیین ثمرات زکات است.

وی ادامه داد: کسانی که از مال خود زکات می دهند همانند کشاورزی هستند که سالانه درختان خود را هرس می کند و این کار نه تنها از ثمره درختانش کم نمی کند بلکه بار و ثمر آن افزوده می شود، زکات دهنده هم بر مال و ثروت خود برکت می دهد.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: حداقل 60 درصد از زکات جمع آوری شده برای نیازمندان و محرومان و مابقی نیز برای اجرای پروژه های عام المنفعه هزینه می شود.

وی خاطرنشان کرد: سال 97 از میزان زکات جمع آوری شده 62 درصد برای محرومان هزینه شد که از این میزان 223 مورد جهیزیه دختران مددجو و هزینه های درمانی 661 مددجو نیز تأمین شده است.

حجت الاسلام شهسواری توضیح داد: در این مدت تأمین بخشی از هزینه های تحصیلی هزار و 77 دانش آموز نیازمند و کمک به آزادی 17 زندانی جرائم غیرعمد، احداث 55 واحد مسکونی برای نیازمندان، مرمت و بازسازی 112 واحد مسکونی و پرداخت کمک معیشت به 20 هزار و 825 نیازمند از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی تصریح کرد: از محل 38 درصد زکات جمع آوری شده نیز 183 پروژه که اغلب در مناطق روستایی و محروم است، اجرایی شده که آمادگی داریم در اجرای این پروژه ها از ظرفیت مطالعاتی برای اجرای سایر نیازهای عمومی مردم اقدام کنیم.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: نباید موضوع جمع آوری زکات به صورت یک بُعدی دیده شود بلکه لازم است دستگاه های مختلف در این زمینه همراهی خود را داشته باشند که در این بین دستگاه هایی چون جهاد کشاورزی، بسیج سازندگی، منابع طبیعی، اداره کل امور روستایی استانداری، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری ها، دهیاری ها، بخشداری ها، ائمه جمعه و جماعات و دستگاه های فرهنگی می توانند نقش آفرینی متناسب با وظایف خود را داشته باشند.

وی یادآورشد: دبیری ستاد زکات بر عهده کمیته امداد امام (ره) است ولی اجرای این دستور الهی با مشارکت همگانی نتایج مطلوب تری را رقم خواهد زد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید