امروز سه شنبه ,۲۴ تیر ۱۳۹۹
پنج شنبه / ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۸:۱۸
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۰۶۲۶
گزارشگر : ۵
با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد؛

افتتاح واحدهای مسکونی مددجویان سیل‌زده در خراسان رضوی/ بررسی مشکلات مناطق محروم حاشیه مشهد

(پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸) ۱۸:۱۸

رئیس کمیته امداد در سفر به استان خراسان رضوی علاوه بر افتتاح تعدادی از واحدهای مسکونی بازسازی شده مددجویان سیل زده در استان، با حضور در حاشیه شهر مشهد، مشکلات مردم محروم این مناطق را بررسی کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری ضمن سرکشی به خانواده‌های تحت حمایت و بررسی وضعیت خدمات‌رسانی به آنان در شهرستان‌های مختلف استان خراسان رضوی، از طرح‌های اشتغال و خودکفایی مددجویان بازدید و تعدادی از واحدهای مسکونی خانواده‌های سیل‌زده تحت حمایت را افتتاح کرد.
 
وی موضوع اشتغال مددجویان را یکی از اولویت‌های مهم کمیته امداد دانست و ادامه داد: از محل تبصره 16 قانون بودجه کشور 3500 میلیارد تومان برای ارائه تسهیلات به مددجویان کمیته امداد تخصیص داده شده که باید در سال جاری 170 هزار اشتغال در کشور ایجادکنیم.
 
رئیس کمیته امداد اظهار داشت: سهم خراسان رضوی در اشتغال‌زایی امسال ۱۲ هزار شغل است که با تلاش امدادگران استان، پیش‌بینی و مقدمات ایجاد ۱۵ هزار مورد شغل انجام شده است.
 
بختیاری با تاکید بر افزایش اعتماد عمومی به کمیته امداد، خاطرنشان کرد: نخستین رسالت امدادگران  این نهاد، حفظ و ارتقای اعتماد عمومی است و در این بخش باید گره‌گشایی از کار محرومان با قوت ادامه یابد.
 
رئیس کمیته امداد با اشاره به وقوع سیل ویرانگر در بسیاری از مناطق کشور در ابتدای سال جاری گفت: در حادثه سیل اخیر، همدلی و همراهی دستگاه‌های مختلف، نیکوکاران و مردم ستودنی بود. کمیته امداد نیز در این حادثه عملکرد قابل قبولی داشت و به عنوان مثال در شهرستان بردسکن خراسان رضوی انجام تعمیرات 750 منزل مسکونی مددجویان تا پایان شهریور و ساخت ۲۵۰ واحد مسکن تخریب شده تا پایان سال انجام و تحویل خانواده‌ها می‌شود.
 
بختیاری با تقدیر از خدمات سپاه پاسداران در کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده در خراسان رضوی، افزود: خسارت عمده‌ای در سیل ابتدای سال جاری در استان وارد شده که اگر همدلی و همراهی همه مدیران اجرایی نبود، این همه خدمت‌رسانی مقدور نمی‌شد.
 
امام‌جمعه کاشمر نیز با بیان اینکه کمیته امداد در شرایطی سخت و به‌ فرمان بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد، گفت: در سایه تلاش‌ها و فعالیت‌هایی که در طول 40 سال از پیروزی انقلاب در این نهاد انقلابی انجام‌ شده است، شاهد رشد و توسعه در بخش‌های حمایتی این نهاد هستیم.
 
شایسته ذکر است: رئیس کمیته امداد در سفر خراسان رضوی علاوه بر دیدار با مددجویان این نهاد در شهرستان‌های کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد، با حضور در مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد، ضمن بازدید از مردم محروم این مناطق، به بررسی نیازمندی‌ها و مشکلات ساکنان حاشیه مشهد پرداخت.
 
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید