امروز دوشنبه ,۷ مهر ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۵
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۰۶۱۸
گزارشگر : ۹۲
در روز عاشورای حسینی صورت گرفت:

پخت 72 دیگ غذای گرم برای نیازمندان اردبیلی

(چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸) ۱۴:۱۵

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل گفت: به نیت شهدای کربلا و همزمان با عاشورای حسینی، 72 دیگ غذای گرم توسط اهالی و مرکز نیکوکاری امام حسین(ع) شهر نیار برای خانوار بی‌بضاعت پخته و در بین آنها توزیع شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، صفر توحیدی با اشاره به اینکه در روز عاشورا 72 دیگ غذای گرم به نیت 72 شهید کربلا پخته شد تا در بین خانوار نیازمند توزیع شود، گفت: اهالی شهر نیار کمک‌های خود را در اختیار مرکز نیکوکاری امام حسین(ع) این شهر قرار دادند تا با یاری یکدیگر در قالب «احسان حسینی» از نیازمندان دستگیری کنند.
وی با اعلام اینکه حدود 50 میلیون تومان برای پخت غذای گرم هزینه پرداخت شده است، بیان کرد: چنین اقدامات خیرخواهانه‌ای علاوه بر ارتقای همبستگی اجتماعی، موجب می‌شود تا بخش مهمی از نیازهای ضروری مددجویان برطرف شود.
توحیدی با بیان اینکه در تمامی مراکز نیکوکاری استان اردبیل شاهد اقدامات مشابه در طول ماه محرم خواهیم بود، افزود: همواره خیران و نیکوکاران در مناسبت‌های مختلف به خصوص ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) به یاری همنوعان نیازمند خود می‌شتابند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه 65 مرکز نیکوکاری در سطح استان تا پایان ماه صفر آماده دریافت احسانات و نذورات مردمی برای یاری‌رسانی به اقشار آسیب‌پذیر هستند، گفت: خیران اردبیلی با کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود می‌توانند در طرح «احسان حسینی» مشارکت کنند تا کمک‌های آنها به صورت ساماندهی شده و هدفمند در بین مددجویان و افراد نیازمند استان توزیع شود.
وی با بیان اینکه خیران در قالب این طرح می‌توانند با برپایی سفره‌های اطعام، توزیع غذای گرم و سبدهای غذایی بین مددجویان بخشی از نیازهای ضروری خانوار بی‌بضاعت جامعه را تأمین کنند، افزود: یکی از اهداف مهم در اجرای طرح «احسان حسینی» ساماندهی توزیع نذورات و ارائه خدمات هدفمند به فقرا و مستمندان است تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های نیکوکاران بتوانیم سفره‌های اطعام را برای تمامی خانوار تحت حمایت برپا کنیم.
توحیدی به کمک دو میلیارد و 300 میلیون تومانی نیکوکاران اردبیلی در طرح «احسان حسینی» سال گذشته اشاره کرد و گفت: امید است در سال‌جاری نیز شاهد افزایش کمک‌های مردمی به اقشار آسیب‌پذیر جامعه باشیم تا بتوانیم بخش مهمی از مشکلات آنها را برطرف کنیم.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه نیکوکاران می‌توانند از طریق سامانه الکترونیکی #045*8877* به آسان‌ترین شکل ممکن و با گوشی همراه خود در طرح «احسان حسینی» مشارکت کنند، اعلام کرد: سامانه پیام کوتاه 3000333345 نیز برای تسهیل و تسریع در نحوه مشارکت خیران در طرح «احسان حسینی» در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید