امروز سه شنبه ,۲۹ بهمن ۱۳۹۸
چهارشنبه / ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۹:۲۹
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۰۶۰۸
گزارشگر : ۸۷
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان عنوان کرد:

مهم‌ترین کلیدواژه بیانیه گام دوم انقلاب کار جهادی و انقلابی است

(چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸) ۰۹:۲۹

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: امروز بالاترین امر به‌ معروف تبعیت محض از ولایت‌ فقیه و بالاترین منکر فاصله گرفتن از ولایت و زاویه داشتن با منویات مقام معظم رهبری است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در این مراسم با تسلیت ایام سوگواری آقا ابا عبدالله الحسین (ع) هدف از قرائت زیارت عاشورا را بصیرت یافتن عنوان کرد و گفت: هدف از قرائت زیارت عاشورا در کنار بهره‌مندی از فیوضات معنوی آن، روشنگری و افزایش بصیرت و تبری جستن از دشمنان دین و رذایل دنیوی است.

وی با اشاره به اینکه واقعه عاشورا صحنه تقابل حق با باطل و عدل و عدالت با استعمار، استبداد و ظلم بود، افزود: پیام زیارت عاشورا مسیر شناسی درست و شناخت راه حق و همراهی و مراقبت از آن از طریق وفاداری به ولایت ازیک‌طرف و از طرفی دیگر تقویت باور و ایمان به راه انتخاب‌شده برای مبارزه با پستی‌ها و رذیلت‌های دنیوی ازجمله منفعت‌طلبی و انحصارگرایی است.

صفری بابیان اینکه امروز نیز تفکر عاشورایی جاری بوده و تقابل جبهه حق و باطل وجود دارد، ادامه داد: امروز بالاترین معروف تبعیت محض از ولایت‌فقیه و بالاترین منکر فاصله گرفتن از ولایت و زاویه داشتن با منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) بوده و وظیفه ما در نهاد انقلابی کمیته امداد توجه به منویات و مطالبات حسین زمان و جاری کردن آن در حوزه اقدام و عمل است.

وی با اشاره به اینکه مسیر فعالیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی در قالب بیانیه گام دوم انقلاب به‌صورت روشن و شفاف توسط مقام معظم رهبری تبیین شده است، افزود: مهم‌ترین کلیدواژه بیانیه گام دوم انقلاب کار جهادی و انقلابی بوده و وظیفه هر کارگزار اداری در نظام اسلامی درک صحیح از شرایط موجود و حرکت بر محور منویات حسین زمان است.

صفری با اشاره به اینکه کار جهادی باید به‌عنوان یک اصل در همه بخش‌های این نهاد جاری شود، گفت: ارتقاء سرمایه اجتماعی نظام در سایه خدمت مفید و اثربخش محقق شده و وظیفه ما به‌عنوان کارگزار نظام در حوزه فقرزدایی و محرومیت‌زدایی جاری کردن تفکر بسیجی و اقدام و تلاش جهادی در حوزه خدمت‌رسانی اثربخش به جامعه هدف این نهاد است.

وی بابیان اینکه همدلی، وحدت، یکپارچگی، چابکی و چالاکی و ارتقاء اعتماد عمومی به کارکردهای اثربخش این نهاد در حوزه فقرزدایی باید از شاخص‌های مهم کارگزاران در حوزه خدمت‌رسانی به نیازمندان باشد، ادامه داد: تلاش ما باید به سمتی هدایت شود تا روش فقرزدایی دولتی به الگوی مردمی در این بخش تبدیل‌شده و با افزایش ضریب حضور و نفوذ زمینه ارتقاء مشارکت اجتماعی خیران در فرآیند فقرزدایی فراهم شود.

 صفری ایجاد درآمد باثبات و پایدار برای جامعه هدف این نهاد و توانمندسازی نیازمندان را از مطالبات و تأکیدات رهبری معظم انقلاب در ابلاغ رئیس جدید کمیته امداد عنوان کرد و افزود: بسترسازی برای افزایش مشارکت خیران در برنامه‌های اجرایی این نهاد و اشتغال‌زایی برای جامعه هدف مهم‌ترین مؤلفه برای تحقق منویات معظم له در این بخش بوده و باید بیشتر از گذشته موردنظر و دقت قرار گیرد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید