امروز جمعه ,۱۶ خرداد ۱۳۹۹
پنج شنبه / ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۰
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۰۵۶۱
گزارشگر : ۸۲
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان؛

اخلاق محوری، ارزش محوری و ولایت محوری از ویژگی‌های امدادگران کمیته امداد است

(پنج شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸) ۱۴:۳۰

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان گفت: اخلاق محوری، ارزش محوری و ولایت محوری از ویژگی‌های امدادگران کمیته امداد است

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی در گردهمایی فصلی مدیران کمیته امداد استان کرمان ضمن تسلیت ایام ماه محرم به اقدامات کمیته امداد در رفع فقر و محرومیت در استان اشاره کرد و افزود: کمیته امداد تاکنون قدم‌های مؤثری در جهت رفع فقر و محرومیت در استان برداشته است.
وی خطاب به مدیران کمیته امداد استان کرمان گفت: در کنار کار و تلاش شبانه‌روزی نباید فراموش کنید که خداوند ناظر بر اعمال شما است؛ زیرا اگر اعتقاد داشته باشیم که خداوند شاهد بر اعمال ما است گفتار، رفتار ما فرق کرده و تسلط ما بر نفس زیاد می‌شود.
رئیس شورای امربه‌معروف و نهی از منکر استان کرمان تأکید کرد: سه ویژگی در کمیته امداد وجود دارد که این نهاد را از سایر نهادها متمایز می‌کند که اخلاق محوری، ارزش محوری و ولایت محوری ازجمله این ویژگی‌ها است.
وی بیان کرد: امیدواریم با تلاش مضاعف و جهادی امدادگران کمیته امداد گوشه‌ای از مشکلات قشر محروم جامعه در این شرایط سخت برطرف شود.
امام‌جمعه کرمان گفت: امیدواریم به‌زودی یارانه افراد غیر نیازمند قطع شود و به افراد نیازمند اختصاص داده شود تا شکاف طبقاتی که براثر تورم در جامعه به وجود آمده برطرف شود.
یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان نیز در این گردهمایی به فقر و محرومیت استان کرمان اشاره کرد و گفت: با تلاش‌های صورت گرفته توسط امدادگران این نهاد اتفاقات خوبی در سطح استان رقم خورده و کمیته امداد استان کرمان در خیلی از شاخص‌ها در کشور رتبه برتر را کسب کرده است.
وی ادامه داد: کارهای بزرگی توسط کمیته امداد در این استان پهناور به‌خصوص در بحث توانمندسازی مددجویان انجام شده و این نهاد طی دو سال گذشته رتبه برتر را زمینه توانمندسازی مددجویان و اقشار محروم کسب کرده است.
صادقی خاطرنشان کرد: کمیته امداد استان کرمان طی سال‌های ۹۶ و ۹۷ موفق به جذب بیش از ۱۰۰ درصد اعتبارات تبصره ۱۶ شده است و کمیته امداد استان کرمان تنها دستگاهی است که توانسته بیش از ۱۰۰ درصد این اعتبارات را جذب کند.
وی ادامه داد: نظارت‌های مستمری که بر طرح‌های اشتغال کمیته امداد انجام‌شده باعث موفقیت طرح اشتغال این نهاد و درآمدزایی برای خانواده‌ها شده است.
صادقی افزود: طرح نیروگاه‌های خورشیدی یکی از طرح‌های موفقی است که توسط کمیته امداد استان کرمان در جهت اشتغال و توانمندسازی مددجویان اجراشده است و تاکنون ۷۲۰ نیروگاه خورشیدی برای مددجویان در استان راه‌اندازی و وارد مدار شده است و هزار نیروگاه خورشیدی جدید نیز امسال در استان راه‌اندازی می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بیان کرد: طی تفاهم‌نامه منعقدشده بین کمیته امداد و استانداری کرمان صندوق ضمانت اشتغال مددجویان کمیته امداد استان کرمان تشکیل شد تا بر اساس آن ضمانت برای مددجویان صادر شود و کمیته امداد استان کرمان نیز تعهد کرد 12 هزار شغل امسال در استان ایجاد کند.
صادقی ادامه داد: ساخت پنج هزار واحد مسکونی برای نیازمندان استان از دیگر برنامه‌های مهم کمیته امداد استان در سال جاری است که فاز نخست این پروژه در حال انجام است و فاز دوم آن نیز هفته گذشته با حضور رئیس کمیته امداد کشور کلنگ زنی شد و تمام تلاش ما بر این است این پروژه در سال ۹۸ به پایان برسد.
انتهای پیامایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید