امروز شنبه ,۱۷ خرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۴
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۰۵۲۸
گزارشگر : ۸۴
مدیرکل کمیته امداداستان سمنان در دیداربا مدیرکل اوقاف‌مطرح کرد:

ریل‌گذاری برای همکاری مشترک بین نهادهای حمایتی

(سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸) ۱۱:۵۴

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: ریل‌گذاری کمیته امداد استان سمنان برای توسعه همکاری و اهداف مشترک بین نهادهای حمایتی با نقشه راه به توسعه جامعه و فقرزدایی کمک شایانی می‌کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان  سمنان گفت: در بسیاری از موارد هم‌پوشانی کمک در نهادهای حمایتی دیده می‌شود که نیاز به یک نگاه جامع و اهداف مشترک است.
وی با اشاره به یکپارچه‌سازی و پای‌کار آمدن خیریه‌ها افزود: مشارکت دادن خیریه در امور رسیدگی به نیازمندان با همکاری کمیته امداد  باعث نهادینه شدن فرهنگ کار مشارکتی می‌شود.
محسن مسعودیان راد اظهار داشت: ریل‌گذاری کمیته امداد برای توسعه همکاری و اهداف مشترک بین نهادهای حمایتی با نقشه راه  به توسعه جامعه و فقرزدایی کمک شایانی می‌کند.
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه ضروری است همکاری‌ نهادهای حمایتی  دقیق  طراحی و باهدف و نقشه راه تعیین و  اجرا شود تصریح کرد: تفاهم‌نامه اجرایی بین اداره کل اوقاف و امور خیره و کمیته  امداد نیز احساس می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان تصریح کرد: زمینه‌های مطلوبی برای خدمت‌رسانی در استان سمنان به نیازمندان وجود دارد که نیاز به شناسایی ظرفیت‌ها است.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: همه دستگاه‌های مرتبط و نهادهای حمایتی برای کمک به نیازمندان احساس دِین  داشته باشند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل تدین ظرفیت مساجد را بالا عنوان کرد و افزود: عملکرد مساجد فقط به ساعت نماز نباید محدود  شود و هر مسجد به‌مثابه یک کارگاه کارآفرینی و مامنی برای نیازمندان در هر زمینه باشد.

وی به شعار هر مسجد یک جهیزه اشاره کرد و گفت: هر مسجد با تکیه بر نمازگزارن هر محله می تواند جهیزیه افراد نیازمند را فراهم کند.

 
معاون  توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان بیان اینکه کمک مردم استان سمنان از طریق مراکز نیکوکاری سالانه به 40 تا 50 میلیارد تومان می‌رسد تصریح کرد: مساجد ظرفیت خوبی برای کمک به نیازمندان دارند.
محمد قوسی خاطرنشان کرد: بخشی از کمک‌های مردمی استان سمنان در ماه محرم  در قالب کاروان  احسان حسینی  مواد خوراکی در قالب جیره خشک  برنج، روغن و سایر اقلام خوراکی تهیه و توزیع مي‌شود.
وی تصریح کرد: در سال گذشته علاوه بر توزیع غذای گرم ، ۱۲۰ خودرو نیسان در هشت شهرستان سمنان با کمک خیران و کمیته امداد جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع  شد.
محمد قوسی یادآور شد: از اول تا یازدهم محرم، در هر شهرستان استان سمنان ۷۲ دیگ در قالب نذرواره حسینی پخت و بین نیازمندان توزیع می‌شود.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان به همکاری آستان قدس و نذرواره حسینی در 21 شهر کشوری شدن 72 دیگ غذای نذری اشاره کرد:یک خیر با خرید 1512 دیگ برای پخت غذا 900 میلیون تومان هزینه کرده است.
انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید