امروز شنبه ,۱۷ خرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۴
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۰۵۲۳
گزارشگر : ۷۸

پرداخت 3500 تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی

(سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸) ۱۰:۳۴

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی از پرداخت سه هزار و 500 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان از محل صندوق امداد ولایت خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد بابیان اینکه امسال 19 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان نیازمند و اقشار آسیب‌پذیر پرداخت‌شده است، افزود: وام‌های یادشده در قالب اشتغال‌زایی، کارگشایی، هزینه تحصیلی، جهیزیه، ساخت و تعمیرات مسکن و سیل‌زدگان پرداخت‌شده است.
وی بابیان اینکه از این مبلغ چهار میلیارد و 200 میلیون تومان آن در بخش توسعه طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان پرداخت‌شده است، خاطرنشان کرد: طی امسال 191 طرح اشتغال از این محل ایجادشده است.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی بابیان اینکه 10 میلیارد و 600 میلیون تومان نیز در قالب تسهیلات کارگشایی به مددجویان پرداخت‌شده است، افزود: تسهیلات ارائه‌شده این صندوق در قالب وام‌های کارگشایی برای کمک به رفع نیاز موردی مددجویان پرداخت می‌شود.
الهی راد همچنین به تأمین مسکن مددجویان در توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت اشاره کرد و ادامه داد: طی امسال 248 مورد تسهیلات ساخت و تعمیر مسکن و همچنین 93 مورد ودیعه مسکن به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت‌شده است.
وی در خصوص حادثه سیل امسال نیز گفت: تاکنون حدود دو میلیارد تومان تسهیلات به مردم شهرستان‌های خسارت‌دیده از سیل و بارندگی پرداخت‌شده است.
وی سقف وام‌های کارگشایی و تعمیرات جزئی مسکن و ودیعه مسکن را پنج میلیون تومان اعلام کرد و گفت: خرید مسکن شهری و روستایی نیز تا سقف ۳۵ میلیون تومان و طرح‌های اشتغال‌زایی نیز تا ۵۰ میلیون تومان بر اساس نیازسنجی و دارا بودن شرایط فرد پرداخت می‌شود.


انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید