امروز چهارشنبه ,۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۰
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۷۰۴۸۷
گزارشگر : ۵
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خبر داد:

راه‌اندازی 150 مرکز نیکوکاری در حوزه‌های علمیه خواهران از ابتدای سال‌جاری

(یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸) ۱۴:۱۰

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از راه‌اندازی 150 مرکز نیکوکاری در حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور از ابتدای سال‌جاری خبر داد و گفت: مردم نیکوکار ایران سال گذشته هفت هزار میلیارد ریال برای ایتام و محسنین کمک کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا عسگریان با اشاره به اینکه هم اکنون 640 هزار نیکوکار، حمایت از کودکان نیازمند تحت پوشش کمیته امداد را برعهده گرفته‌اند، افزود: 300 هزار فرزند محسنین و ایتام تحت حمایت کمیته امداد هستند که 148 هزار نفر آنان از فرزندان ایتام هستند.
 
 معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با تاکید بر اینکه مردم نیکوکار ایران سال گذشته هفت هزار میلیارد ریال برای ایتام و محسنین کمیته امداد کمک کردند، اضافه کرد: امروز بسیاری از خیران کشورمان از ظرفیت‌های اجتماعی و خانوادگی خود به منظور کمک به محرومان استفاده می‌کنند تا آنجا که این روش کمک کردن را بین نسلی کرده و به فرزندان خود به صورت عملی آموخته‌اند.
 
 وی میزان متوسط دریافتی هر فرزند یتیم کمیته امداد در سال گذشته را ماهانه 200 هزار تومان اعلام و تاکید کرد: این رقم امسال با وجود مشکلات اقتصادی مردم، به 250 هزار تومان افزایش یافته که به این ترتیب رشد 25 درصدی در این حوزه را شاهد هستیم.
 
 معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد همچنین میزان دریافتی فرزندان محسنین در ماه را 113 هزار تومان عنوان کرد و ادامه داد: در حال حاضر این رقم با همکاری مردم نیکوکار به 140 هزار تومان افزایش یافته که در این حوزه نیز رشد 25 درصدی داریم.
 
 وی در ادامه به تشریح میزان کمک‌های مردمی در برنامه‌های مناسبتی کمیته امداد در سال 98 اشاره کرد و گفت: در جشن نیکوکاری، مشارکت‌های مردمی نسبت به سال‌های گذشته 62 درصد افزایش داشته است.
 
عسگریان همچنین به میزان مشارکت مردم در حادثه سیل اخیر اشاره و اضافه کرد: 320 میلیارد تومان در حادثه سیل در قالب کمک‌های نقدی و غیر نقدی به کمیته امداد کمک شد که تمامی آن برای سیل‌زدگان هزینه شده است.
 
 وی با تاکید بر افزایش مشارکت مردم در جشن رمضان و عید قربان تصریح کرد: در ماه رمضان امسال 230 هزار بسته غذایی به ارزش هر بسته 200 هزار تومان بین خانوارهای تحت حمایت این نهاد تقسیم شد و همچنین کمک‌های مردمی در عید قربان سال جاری نیز 64 درصد افزایش داشته است.
 
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: با توجه به کمک‌های انجام شده طی روزهای اخیر، پیش‌بینی ما این است که در جشن عاطفه‌های سال جاری نیز کمک‌های مردمی 50 درصد افزایش خواهد داشت.
 
عسگریان با اشاره به افزایش مراکز نیکوکاری در سال جاری نیز گفت: از ابتدای امسال بیش از ۶۰۰ مرکز نیکوکاری طی سال جاری در کشور ایجاد شده که ۱۵۰ مورد آن در حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور مستقر شده است.
 
عسگریان با تقدیر از مشارکت بانوان حوزوی در موضوعات خیرخواهانه و کمک به محرومان، ادامه داد: حوزه‌های علمیه سرچشمه نیکوکاری و کمک به محرومان هستند و امیدواریم با این حرکت نیکوکارانه حوزه‌های علمیه خواهران که از تاثیرات عمیقی برخوردارند، به زودی متناظر این اقدام را در حوزه‌های علمیه برادران شاهد باشیم. 
 
 انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید