امروز یکشنبه ,۱۸ خرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۹ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۳
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۰۴۶۱
گزارشگر : ۸۵

40نوع خدمت به معیشت بگیران کمیته امداد خراسان رضوی

(شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸) ۱۲:۳۳

قائم مقام کمیته امداد خراسان رضوی با اشاره به عملکرد این نهاد طی سالهای اخیر گفت: اکنون خدمات دهی دربخش های مختلف به خانوارهای زیرپوشش کمیته امداد در این استان حدودا در قالب ۴۰ خدمت می رسد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سلمان دانشور افزود: پرداخت بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار با هدف درآمد پایدار و با ثبات از جمله خدمات مهم کمیته امداد به زنان سرپرست خانوار است که در سال گذشته برای حدود ۱۰ هزار نفر از آنان در مجموع 11 میلیارد تومان حق بیمه تامین اجتماعی پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه کمیته امداد سالیانه وام های مختلف کارگشایی را در جهت معیشت مددجویان پرداخت می کند، افزود: در این مورد در سال ۹۷ حدود ۲۰ هزار فقره وام در مجموع به ارزش ۱۱۰ میلیارد تومان در حوزه های اشتغالزایی، درمان و مسکن پرداخت شده که نسبت به سال 96، رشد 20 درصدی داشته است.
دانشور معافیت از خدمت سربازی برای فرزندان خانواده هایی که کفیل مادر هستند را از دیگر خدمات کمیته امداد به مددجویان عنوان کرد و ادامه داد: فرزندان این خانواده ها به محض معافیت تسهیلات اشتغالزایی دریافت کرده و وارد بازار کسب و کار می شوند که طی سال گذشته  ۳۸۸ نفر ، از خدمت سربازی معاف شده اند.
قائم مقام کمیته امداد خراسان رضوی افزود: ارائه خدمات حقوقی و مشاوره های قضایی از دیگر خدمات ارائه شده به مددجویان کمیته امداد  خراسان رضوی است که در سال 97 بیش از ۶ هزار نفر از خانواده های تحت حمایت کمیته امداد از این خدمات برخوردار شده اند که 30 درصد رشد را نسبت به سال 96 نشان می دهد.
دانشور؛ مسکن را مهم ترین نیاز خانواده عنوان کرد و گفت هم اکنون ۱۰ هزار خانوار از مددجویان کمیته امداد در شهر مشهد مستاجر هستند که با توجه به افزایش هزینه آنان در پرداخت اجاره با مشکل مواجه هستند و مشارکت خیرین  برای احداث مسکن این گروه موضوع مهم در دست پیگیری است.
وی با اشاره به انجام حدود ۶ هزار فعالیت عمرانی برای مددجویان در خراسان رضوی طی سال گذشته اظهار داشت:  ساخت مسکن، انجام تعمیرات، تکمیل خانه های مددجویی و ساخت سرویس های بهداشتی با هزینه ۳۵ میلیارد تومان از جمله فعالیت های عمرانی انجام شده در این زمینه بوده است.
شایسته ذکر است: مشکلات مددجویان در شرایط کنونی بیشتر از گذشته است و می طلبد نیکوکاران نگاه ویژه داشته باشند که دراین خصوص می توانند به روش الکترونیکی وباگوشی موبایل با شماره گیری کد # 051 * 8877 * نسبت به کمک به مددجویان تحت حمایت به هر مقدار، درهر زمان ومکان وبرای هر خدمتی که نیت دارند اقدام کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید