امروز شنبه ,۱۷ خرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۹ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۲
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۷۰۴۶۰
گزارشگر : ۱۰۲

ارائه آموزش حقوقی به 380 نفر از مددجویان کمیته امداد لرستان

(شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸) ۱۲:۳۲

380 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی لرستان در دوره‌های آموزش حقوقی و مشاوره شرکت نمودند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد امام خمینی، میرزا عباس محمودی رئیس اداره حقوقی و امور نمایندگان مجلس از ارائه خدمات حقوقی و معاضدت قضایی به مددجویان خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون با برگزاری میز خدمت حقوقی به 115 نفر از مددجویان خدمات رایگان ارائه شد.

وی با اشاره به رویکرد توانمندسازی اقتصادی، فرهنگی خانوارها خدمات حقوقی و قضایی را یکی از ضرورت‌های توانمندسازی دانست و افزود: احقاق حقوق نیازمندان در دعاوی حقوقی و کیفری ارتقا دانش حقوقی، آشنایی با حقوق خانواده و تکالیف فردی ازجمله سیاست‌های تسریع در توانمندسازی هست که توسط اداره حقوقی و وکلای نیکوکار ارائه می‌شود.

رئیس اداره حقوقی و امور نمایندگان مجلس بابیان اینکه پیگیری امور حقوقی و قضایی مددجویان تحت حمایت این نهاد با مساعی مشترک قضات و وکلای دادگستری انجام می‌شود، افزود: از ابتدای سال جاری به 216 نفر از مددجویان و خانواده‌های آن‌ها خدمات حقوقی و قضایی در محاکم ارائه شد.

وی به برگزاری جلسات آموزش گروهی مسائل حقوقی با حضور نوعروسان، زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و افزود: کارگاه‌های آموزشی با حضور اساتید و کارشناسان حقوقی با شرکت مددجویان در ادارات کمیته امداد استان برگزار و تاکنون 380 نفر در این کارگاه‌های آموزشی شرکت نمودند.

محمودی از انعقاد تفاهم‌نامه با کانون وکلای دادگستری خبر داد و گفت: 26 وکیل نیکوکار در دفاتر شهرستانی کمیته امداد و 280 نفر از وکلای دادگستری به‌صورت رایگان با مددجویان همکاری می‌نمایند.

رئیس اداره حقوقی و امور نمایندگان کمیته امداد لرستان افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 62 فقره دادخواست و شکوائیه در موضوعات حقوقی و قضایی در راستای احقاق حقوق مددجویان بی‌بضاعت و یا خانواده‌های آن‌ها تنظیم و تحویل مراجع قضایی استان و سایر استان‌های دیگر شد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید