امروز سه شنبه ,۲۹ بهمن ۱۳۹۸
شنبه / ۹ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۸
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۰۴۵۵
گزارشگر : ۷۸

رشد 29 درصدی کمک‌های مردمی به محرومان کمیته امداد خراسان شمالی

(شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸) ۱۲:۴۸

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی از رشد 29 درصدی کمک‌های مردمی به نیازمندان این استان طی پنج‌ماهه امسال خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد در نشست هم‌اندیشی با حضور معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کشور میزان کل کمک‌های مردمی طی پنج‌ماهه امسال را 30 میلیارد و 800 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: بیشترین کمک‌های جمع‌آوری‌شده در قالب طرح‌های صدقات، اکرام ایتام و محسنین و زکات بوده است.
وی تأکید کرد: کمک‌های جمع‌آوری‌شده مردم متدین و نیکوکار استان بر اساس موازین شرعی در سرفصل‌های مختلف شامل خدمات درمانی، فرهنگی، ازدواج، مسکن، موردی مددجویان تحت حمایت و نیازمندان هزینه شده است.
 مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی در ادامه به توسعه و تقویت شبکه‌های مردمی و تعامل با مؤسسات خیریه اشاره کرد و گفت: افتتاح مراکز نیکوکاری جدید در سپاه، آموزش‌وپرورش، مجمع امور صنفی، حوزه علمیه و مراکز تخصصی اکرام ایتام ازجمله اقدامات شاخص در بهره‌گیری از ظرفیت مردمی است.
الهی راد همچنین به عقد تفاهم‌نامه‌های کاربردی با هلال‌احمر، سپاه، حوزه علمیه، گروه‌های جهادی اشاره و خاطرنشان کرد: ایجاد تعامل با آستان قدس، سپاه، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، وزارت امور خارجه و تعامل با مؤسسات خیریه خارج از استان از دیگر فعالیت‌های این نهاد در سال 98 برای توسعه مشارکت‌های مردمی است.
وی همچنین به اقدامات این نهاد طی امسال در حوزه توسعه فرهنگ احسان و نیکوکاری اشاره و تصریح کرد: ایجاد پویش من یک حامی‌ام، برگزاری جشن رمضان، برپایی نمایشگاه ویژه ماه مبارک رمضان در محل پارک شهربازی، اطعام نیازمندان در ماه مبارک رمضان و تجلیل از خیرین و حامیان ازجمله ای فعالیت‌های این حوزه محسوب می‌شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید