امروز شنبه ,۱۷ خرداد ۱۳۹۹
پنج شنبه / ۷ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۷:۳۲
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۰۴۳۲
گزارشگر : ۹۱
رییس اداره‌ی کمیته امداد منطقه سه زاهدان

212طرح اشتغال مددجویان همزمان با هفته دولت افتتاح شد

(پنج شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸) ۰۷:۳۲

رییس اداره‌ی کمیته امداد منطقه سه شهرستان زاهدان گفت: به مناسبت هفته دولت 212 طرح اشتغال زایی در زمینه‌های مختلف مانند طراحی و تزئین روی پارچه، مغازه‌داری، کافی‌نت و غیره با اعتبار بالغ بر پنج میلیارد و 695 میلیون تومان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حامد درویش‌پور، رییس اداره‌ی کمیته امداد منطقه سه شهرستان زاهدان گفت: فرآیند ایجاد اشتغال مددجویان به صورتی است که بعد از تقاضای افراد واجد شرایط مشاوره، توجیه اقتصادی طرح توسط همکاران این نهاد انجام خواهد شد سپس برای تصویب به شورای اشتغال کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ارسال می‌شود.

وی افزود: در این رابطه پس از تصویب برای دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی و مراحل جذب و پرداخت تسهیلات انجام خواهد شد.

رییس اداره‌ی کمیته امداد منطقه سه شهرستان زاهدان ادامه داد: طرح‌هایی که نیاز به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دارند بعد از تصویب طرح توسط کمیته امداد این استان به مراکز آموزشی طرف قرارداد این شهرستان معرفی و آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند.

درویش‌پور یادآور شد: همچنین در صورتی که طرح پس از اجرا نیز نیاز به آموزش حین اجرا و نظارت داشته باشد طرح‌ها به مدت پنج سال مورد حمایت مشاوره و آموزش‌های اجتماعی هستند.

وی گفت: طرح‌های اشتغال و خودکفایی این نهاد در سرفصل‌های مشاغل خانگی و خوداشتغالی، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، کاریابی، توان‌افزایی، مهارت آموزی و راهبران شغلی در این استان انجام می‌شود.

رییس اداره‌ی کمیته امداد شهرستان زاهدان افزود: به منظور توسعه اشتغال مددجویان تحت حمایت در بحث جهادگران کارآفرین و خیران اشتغال نیز برنامه‌ریزی‌های لازم در دستور کار قرار دارد.
درویش‌پور خاطرنشان کرد: همچنین به مناسبت هفته دولت 212 طرح اشتغال زایی در زمینه های مختلف مانند طراحی و تزئین روی پارچه، مغازه‌داری، کافی نت و غیره با اعتبار بالغ بر پنج میلیارد و 695 میلیون تومان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید