امروز شنبه ,۲۳ آذر ۱۳۹۸
چهارشنبه / ۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۷:۰۵
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۰۴۳۰
گزارشگر : ۹۳
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر:

5000 فرصت شغلی در سال جاری برای مددجویان پیش بینی شده است

(چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸) ۱۷:۰۵

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه اشتغالزایی مددجویان تحت حمایت به عنوان راهکار و نسخه اصلی درمان فقر زدایی در جامعه است گفت: در سال جاری 130 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای ایجاد حدود 5000 فرصت شغلی پیش بینی شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر، با تشریح برنامه های این نهاد در استان اظهار کرد: همه فعالیت های کمیته امداد با هدف خدمت به محرومان و نیازمندان صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه خدمت به محرومان باعث کاهش  محرومیت زدایی در جامعه می شود، گفت: از این رو خدمت پایدار و تأثیر گذار در این عرصه را در کمک های بلاعوض نمی دانیم بلکه معتقدیم اشتغال زایی بهترین راهکار و نسخه اصلی درمان فقر زدایی در جامعه است که باید به آن توجه ویژه ای شود.

لطفی در ادامه افزود:  تا زمانی که از توانایی های نیازمندان برای درآمد زایی و رفع مشکلات خود آنها استفاده نشود نمی توان به رفع محرومیت و فقر در جامعه امیدی داشت.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه اشتغال های ایجاد شده در کمیته امداد با همین رویکرد صورت می گیرد، گفت: ازاین رو تلاش میکنیم تا فرصت های شغلی را برای مددجویان با استفاده از ظرفیت های مختلف فراهم کنیم.

وی یکی از این فرصت های شغلی را کاریابی برای جامعه هدف عنوان کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون 160 نفر مددجوی تحت حمایت از این طریق مشغول به کار شده اند.

لطفی تسریع کرد: تا زمانی که مددجوی تحت حمایت به لحاظ مالی وابسته به کمک دیگران باشد امکان رهایی او از فقر وجود ندارد، بنابر این با استفاده از این مشکل معیشت مددجویان را حل کرده و بستر ارتقای سطح زندگی مددجویان را فراهم کنیم.

لطفی با اشاره به اعطای تسهیلات اشتغال، به عنوان یکی دیگر از راه های اشتغال زایی مددجویان گفت: در سال جاری از سوی معاونت اشتغال و خودکفایی مرکز برنامه های جدیدی برای اثر بخشی بیشتر اعطای تسهیلات اشتغال و پایداری مشاغل، تحت عنوان راهبران شغلی ارائه شده است.

وی در ادامه توضیح داد: در این نوع طرح، راهبر شغلی به عنوان یک هدایتگر حرفه ای شغلی وظیفه مدیریت منابع مالی، بازاریابی، بازارسازی و برند سازی محصولات تولیدی را بر عهده دارد و مددجو تنها به تولید محصولات خواهد پرداخت.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر خاطر نشان کرد: تاکنون 65 راهبر شغلی در زمینه های فرش بافی، صنایع دستی، کشاورزی و دامداری شناسایی شده اند و ابراز امیدواری نمودند تا پایان سال 1398 پنجاه درصد از مشاغل ایجاد شده امداد از این طریق اجراء شود.

لطفی در پایان ضمن تشکر از همراهی و همکاری بانک های عامل در پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت گفت: در سال جاری 130 میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای ایجاد حدود 5000 فرصت شغلی پیش بینی شده است که از سوی بانک های پیش بینی شده در استان به مددجویان متقاضی اشتغال پرداخت می شود..

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید