امروز شنبه ,۱۷ خرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۳
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۰۴۱۵
گزارشگر : ۹۱
معاون امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان؛

ارایه خدمات کمیته امداد در دورترین نقاط استان سیستان و بلوچستان

(چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸) ۱۱:۱۳

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در دورترین نقاط استان که امکان حضور تشکیلات دولتی نیست کمیته امداد حضور دارد و مردم از خشنود رضایت دارند .

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا نورا ، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان در جلسه پیگیری اعتبارات تخصصی بند ب تبصره 16 قانون بودجه کشور گفت: نظام و دولت توجه خاص و اهتمام ویژه‌ای برای ارتقاء استان سیستان و بلوچستان و بهبود وضعبیت شاخص‌ها تلاش‌های بسیاری صورت گرفته است.

وی افزود: هفته دولت فرصتی برای بیان دستاوردها و کارنامه‌های خدمت گزاری دولت در عرصه‌های مختلف به مردم است و با الهام گرفتن از شایستگی‌های شهیدان رجایی و باهنر این مسیر پر فراز و نشیب خدمت بی منت را تداوم ببخشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان  ادامه داد: در استان پهناور سیستان و بلوچستان با وجود ویژگی‌های خاص خود مجموع اعتبارات عمرانی که به این استان از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی تاکنون بالغ بر 22 هزار میلیارد تومان بوده است.

نورا یادآور شد: در دولت یازدهم هفت هزار و 750 میلیارد تومان و در دو سال اخیر  چهار هزار و 500 میلیارد تومان برای سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی و هم ایجاد زیرساخت ها و زیربناهای مورد نیاز در این استان اختصاص پیدا کرده است.

وی اظهار کرد: سال‌جاری به مناسبت هفته دولت 823 پروژه با اعتباری بالغ بر 435 میلیارد تومان افتتاح شده است و همچنین تعداد 138 طرح با اعتبار 366 میلیارد تومان کلنگ‌زنی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه به این استان با وجود اینکه دولت با محدودیت‌های منابع مالی مواجه بوده اعتبارات خوبی اختصاص داده شده  است، گفت: 500 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای ساخت مسکن روستایی و همچنین 500 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری اختصاص یافته که تاکنون 370 میلیار تومان جذب و استان جزء رتبه‌های اول جذب تسهیلات روستایی و عشایری است.

نورا با بیان اینکه بانک‌های عامل در سطح این استان تعامل بسیار خوب در ارتباط با جذب تسهیلات اشتغال روستایی داشته اند، افزود: امسال هم تسهیلات خوبی در بخش‌های مختلف رونق تولید، بند ب تبصره 16 ، روستایی و عشاریری اختصاص پیدا خواهد کرد و با همان روحیه بسیجی انشاالله به تثبیت اشتغال کمک خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات حمایتی و فعالیت کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان جای تقدیر و تشکر دارد، گفت: ایجاد 10 هزار شغل از سوی منابع مختلف حاصل دستاوردها و فعالیت‌های شبانه روزی امدادگران این نهاد است به طوری که در این زمینه یک فرآیندی تعریف شده که برای جذب تسهیلات و توانمندسازی مددجویان بسیار مهم است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در مناطق دور افتاده استان سیستان و بلوچستان ردپای خدمات کمیته امداد مشاهده شده و  همچنیندر دورترین نقاط استان کمیته امداد حضور داشته و مردم رضایت دارند .

نورا گفت:  همچنین کل اعتبار تخصیصی از محل بند ب تبصره 16 قانون بودجه 160 میلیارد تومان بوده که تاکنون 122 میلیارد تومان ابلاغ شده و در مجموع دو هزار و 258 متقاضی تسهیلات به مبلغ 76 میلیارد تومان از محل فوق به بانک‌ها معرفی شده است.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید