امروز سه شنبه ,۲۹ بهمن ۱۳۹۸
چهارشنبه / ۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۵
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۰۴۱۰
گزارشگر : ۹۱
مدیر توسعه مشاغل نوین، نوآورانه و دانش‌بنیان کمیته امداد

هدف‌گذاری استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای توانمندسازی اقتصادی مددجویان

(چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸) ۱۰:۱۵

مدیر توسعه مشاغل نوین، نوآورانه و دانش‌بنیان کمیته امداد گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان خلاق و استارت آپ ها در مسیر توانمند سازی اقتصادی مددجویان استفاده خواهد شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید فراهانی،مدیر توسعه مشاغل نوین، نوآورانه و دانش‌بنیان کمیته امداد گفت: در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده در بند دوم سیاست ها به این موضوع اشاره صریح شده که باید کشور به این سمت و سوی حرکت کند که به تبع آن در احکام پنج ساله ششم توسعه این نهاد نیز گنجانده شده که حوزه اشتغال و خودکفایی باید طرح های دانش بنیان توسط مددجویان  اجرا کند.

وی افزود: برنامه کلان در این رابطه شامل برنامه‌هایی بوده که مددجویان به سمت اجرای طرح‌های دانش بنیان و مشاغل نوین سوق داده شوند و این مستلزم شناسایی و غربالگری مددجویان و ارایه برنامه‌های آموزشی خاص‌تر بوده تا به این سمت هدایت شوند.

مدیر توسعه مشاغل نوین، نوآورانه و دانش‌بنیان کمیته امداد ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان خلاق و استارت آپ‌ها در مسیر توانمند‌سازی اقتصادی مددجویان استفاده خواهد شد.

فراهانی یادآور شد: در این رابطه به عنوان مثال طرح‌های دانش بنیان و استارت آپ‌هایی که توسط غیر مددجویان در سطح استان اجرا شده می‌بایست مددجویان صنایع پایین دستی آن شرکت‌ها را تشکیل دهند و یا از محصولات دانش‌بنیان آن شرکت‌ها به عنوان ابزار و تجهیزات طرح‌های مددجویان استفاده کرد

وی اعلام کرد: شرکت‌های دانش بنیان در طرح راهبری شغلی نقش راهبران را ایفا کنند که قاعدتا با توجه به بحث اقتصاد دانش بنیان مجریان طرح‌های اشتغال این نهاد نیز موفق‌تر بوده  و  همچنین به درآمد‌زایی و بهره‌وری بیشتر خواهند رسید.

مدیر توسعه مشاغل نوین، نوآورانه و دانش‌بنیان کمیته امداد گفت: همچنین مددجویانی که به عنوان نیروی کار تلقی می شوند به این شرکت‎ها ارجاع شوند و به دنبال ارایه آموزش‌ها در این شرکت‌های دانش بنیان فعالیت کنند.

فراهانی افزود: رویدادهای کارآفرینی در برخی استان ها برگزار شده که باید این رویداد ها در سطح استان‌ها براساس شناسایی اولیه که انجام می‌شود افراد مستعد مانند دانشجویان و افراد مستعد ایده‌پروری شناسایی و در نتیجه رویدادهای کارآفرینی با مشارکت پارک های  علم و فناوری استان برگزار و ایده‌هایی که از این طریق استخراج شده در نهایت پرورش یافته و تبدیل به نوآوری شود و انشاالله از خروجی این‌ها استارت آپ‌ها و طرح‌های دانش بنیانی حاصل شود که با سرعت بیشتری مددجویان را به سمت توانمندسازی اقتصادی سوق دهد

انتهای پیام

 


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید