امروز شنبه ,۳ اسفند ۱۳۹۸
چهارشنبه / ۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۸
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۰۴۰۷
گزارشگر : ۹۱
مدیرکل هدایت‌های شغلی کمیته امداد

ظرفیت فعالان اقتصادی برای توسعه اشتغال مددجویان استفاده می‌شود

(چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸) ۰۹:۴۸

مدیرکل هدایت‌های شغلی کمیته امداد گفت: رویکرد اصلی این نهاد در توسعه اشتغال مددجویان مبتنی بر افزایش تعداد ذی‌نفعان در فرایند اشتغال مددجویان و استفاده از ظرفیت فعالان اقتصادی در استان‌ها، کارآفرینان مورد وثوق و همچنین خیران اشتغال و جهادگران کارآفرین است..

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا رمضانی، مدیرکل هدایت‌های شغلی کمیته امداد در جلسه پیگیری اعتبارات تخصصی بند ب تبصره 16 قانون بودجه کشور گفت: سال‌جاری برنامه راهبردی حوزه اشتغال و خودکفایی کمیته امداد به منظور تبیین و تشریح استراتژی جدید حوزه اشتغال در راستای توسعه اشتغال مددجویان است.

وی افزود: سال گذشته کمیته امداد 30 درصد اشتغال کشور را با اعتباری حدود سه دهم درصد کل تسهیلات بانکی اجرا کرده و این ناشی از کارآمدی روش این نهاد در ایجاد اشتغال است

مدیرکل هدایت‌های شغلی کمیته امداد ادامه داد: این نهاد بنیان‌گذار و پایه ریز روش جدیدی  در توسعه اشتغال است که آن را به عنوان الگوی ایرانی اسلامی رفع بیکاری در کشور مطرح کرده است.

رمضانی یادآور شد: برنامه جدید این نهاد در توسعه اشتغال مددجویان  مبتنی بر افزایش تعداد ذی‌نفعان در فرایند اشتغال مددجویان بوده به طوری که در گذشته اگر فقط کارشناسان حوزه اشتغال و مددجویان به دنبال اجرای فرآیند ایجاد اشتغال بودند اما اکنون علاوه بر این دو عنصر از ظرفیت فعالان اقتصادی در استان‌ها، کارآفرینان مورد وثوق و همچنین خیران اشتغال و جهادگران کارآفرین استفاده خواهد شد.

وی اظهار کرد: براساس مدل راهبری شغلی، مددجوی تحت حمایت که مجری طرح اشتغال بوده در کنار یک فعال اقتصادی قرار گرفته و فعالیت اقتصادی خود را تحت راهبری فعال اقتصادی انجام خواهد داد و این باعث می شود که طرح از پایداری و درآمد بهتری برخوردار شود .

مدیرکل هدایت‌های شغلی کمیته امداد گفت: استان سیستان و بلوچستان  از جمله استان های دارای کمتر توسعه یافته و  محرومیت بیشتری است که در این رابطه از ظرفیت فعالان اقتصادی بیشتر استفاده خواهد شد به نحوی که کارگاه آموزشی گلیم بافی در منطقه سفید آبه برگزار شده که در نهایت محصولات تولیدی  مددجویان توسط راهبر شغلی خریداری خواهد شد.

رمضانی در ادامه با اشاره به سهم تسهیلات اشتغال برای هر مددجوی تحت حمایت، افزود: سال گذشته سقف تسهیلات اشتغال مددجویان درسیستم بانکی 20 میلیون تومان بود اما در سال جاری با کمک مجلس شورای اسلامی و دولت سقف این تسهیلات به 50 میلیون تومان افزایش یافته است.

انتهای پیام

 


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید