امروز سه شنبه ,۲۹ بهمن ۱۳۹۸
سه شنبه / ۵ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۸:۰۷
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۰۳۷۴
گزارشگر : ۸۰
همزمان با ایام هفته دولت:

کاروان مددجویان قزوینی به کربلای معلی اعزام شدند

(سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸) ۰۸:۰۷

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین گفت: کاروان مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین که تاکنون به عتبات عالیات نرفته بودند، به سفر کربلای معلی اعزام شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد, حجت الاسلام محمود مولایی در مراسم بدرقه این کاروان بیان کرد: نگاه تفریحی به برنامه های اردویی کمیته امداد امام (ره) ظلم در حق کار فرهنگی است.

وی ادامه داد: کار فرهنگی به قدری اهمیت دارد که مقام معظم رهبری در تعبیری زیبا از فرهنگ به مثابه،هوا یاد کردند.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: این اردو نیز اگرچه ظاهرش یک سفر است ولی نباید از محور اصلی آن که زیارت است غافل شد، زیارتی که بُعد رشد تربیتی و معنوی دارد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگی کمیته امداد استان قزوین، اظهارکرد: سال گذشته سه هزار و 894 نفر از مددجویان به اردوهای زیارتی و دو هزار و 255 نفر از مددجویان به اردوهای آموزشی و تربیتی اعزام شدند.

وی توضیح داد: طی سه ماه تابستان امسال نیز 700 نفر از مددجویان تحت حمایت در قالب طرح شوق زیارت به زیارت امام هشتم (ع) مشرف می شوند که همه این برنامه ها همراه با برنامه های آموزشی و فرهنگی اجرا خواهد شد.

حجت الاسلام مولایی با اشاره به ضرورت های کار فرهنگی گفت: یکی از ضرورت های مهم جامعه اسلامی ما پرداختن به مباحث فرهنگی است که در مساجد باید انجام شود.
وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که می‌فرمایند " اگر کارزار فرهنگی از کارزار نظامی مهمتر نباشد کم ارزشتر هم نیست" افزود: وجه تشبیه رهبر بر این اساس است که هر دو موضوع دفاع از نظام و انقلاب را در بر دارد، با این تفاوت که کار نظامی دفاع از مرزهای سرزمینی است و کار فرهنگی دفاع از ارزش‌های اسلامی، دینی و مذهبی است از این رو هر دو کار فرهنگی در بعد سخت و در بعد نرم است.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: انجام کارهای فرهنگی، ارزشی و دینی از دغدغه‌های رهبری است که جوانان را نسبت به اجرای آن بسیار سفارش کرده‌اند و این مهم نیز در این نهاد باید جدی گرفته شود تا فقر اقتصادی بستری برای فقر فرهنگی نشود.

وی یادآورشد:  همین اهمیت است که موجب می شود تا همه برنامه های این نهاد را با رویکرد فرهنگی اجرا کنیم چراکه با ارتقای وضعیت فرهنگی، زمینه ارتقای مددجو در سایر زمینه ها نیز فراهم می شود.

شایسته ذکر است که در این کاروان زیارتی 42 نفر از مددجویانی که تاکنون به سفر زیارتی عتبات عالیات نرفته بودند، توفیق این سفر زیارتی را پیدا کرده اند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید