امروز سه شنبه ,۲۹ بهمن ۱۳۹۸
دوشنبه / ۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۰۳۵۸
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خبرداد؛

فعالیت 2329 پایگاه جشن عاطفه ها در استان قزوین

(دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸) ۱۲:۵۸

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: دو هزار و ۳۲۹ پایگاه ثابت و سیار در سطح استان آماده دریافت کمکها و هدایای مردم نیکوکار و نوعدوست استان قزوین در جشن عاطفه ها هستند ضمن اینکه از ظرفیت مراکز نیکوکاری، مساجد، بسیج و هئیت های مذهبی برای ارتقای خدمت رسانی به مددجویان استفاده خواهیم کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مجید مومنی در نشست خبری به مناسبت برگزاری جشن عاطفه ها بیان کرد: کمیته امداد تولید کننده فقر نیست و اگر خانواری تصادف کرده و یا از کار افتاده می شود به دلیل عدم تأمین معاش و نیازهایی که دارد، باید به بررسی علل و ریشه های این آسیب ها پرداخت.

وی ادامه داد: کمیته امداد به واسطه کوتاهی و قصور عمدی و یا سهوی برخی از دستگاه ها بار مسئولیتی را به دوش می کشد و برای انجام وظایف خود، نهادی شفاف است که عملکردی روشن دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) با جهت گیری مردمی فعالیت های خود را اجرا می کند چراکه کمک های مردمی را جمع آوری و برای آن دسته از مردم نیازمند که واجد شرایط هستند هزینه می کنیم.

وی افزود: کارکنان کمیته امداد امام (ره) در گام نخست خداوند سبحان را ناظر بر کارهایشان می دانند چراکه بخش عمده ای از مبالغ در اختیار را وجوه شرعی تشکیل می دهد و ما برای این وجود بر مبنای قواعد و احکام شرعی، مبنای اجرایی داریم از این رو مرقبت های لازم وجود دارد تا خود را مدیون ولی نعمت هایمان نکنیم.

مومنی عنوان کرد: البته دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و دفتر رهبری بر عملکرد کمیته امداد امام (ره) نظارت دارند و حساب های امداد بررسی می شود بنابراین فضای مالی این نهاد شفاف و روشن است.

وی با اشاره به برگزاری جشن عاطفه ها در آستانه بازگشایی مدارس اعلام کرد: جشن عاطفه ها در دو مرحله برگزار می شود که مرحله نخست هفتم و هشتم شهریور و مرحله دوم دهم مهرماه برگزار خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: روز هفتم شهریور ماه جشن عاطفه ها در میادین و مراکز اصلی شهرها و در روز هشتم شهریور در مصلی های نماز جمعه برگزار خواهد شد.

وی افزود: با توجه به آغاز ماه محرم، جشن عاطفه ها در مرحله دوم با حال و هوای این ایام در دهم مهر ماه در سطح مدارس استان برگزار می شود که شناسایی و توزیع کمک های مدارس با مشارکت مستقیم دست اندرکاران مدارس خواهد بود.

مومنی  اعلام کرد: سال گذشته در جشن عاطفه ها بیش از سه میلیارد و 234 میلیون تومان مشارکت مردمی را شاهد بودیم که پیش بینی می کنیم در سال جاری شاهد مشارکتی بیش از چهار و نیم میلیارد تومان باشیم.

وی یادآورشد: دو هزار و ۳۲۹ پایگاه ثابت و سیار در سطح استان آماده دریافت کمکها و هدایای مردم نیکوکار و نوعدوست استان قزوین در جشن عاطفه ها هستند ضمن اینکه از ظرفیت  مراکز نیکوکاری، مساجد، بسیج و هئیت های مذهبی برای ارتقای خدمت رسانی به مددجویان استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید