امروز شنبه ,۱۷ خرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۲ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۰۳۱۲
گزارشگر : ۸۰
سال 97 در قزوین محقق شد؛

کمک بیش از 13 میلیارد تومانی حامیان به فرزندان تحت حمایت

(شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸) ۱۴:۱۵

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: سال 97 حامیان طرح اکرام ایتام و اکرام محسنین بیش از 13 میلیارد و 340 میلیون تومان به فرزندان تحت حمایت خود کمک کرده اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مجید مومنی در مراسم اهدای کمک یکی از حامیان به ایتام سادات آبگرم و آوج بیان کرد: سرمایه کمیته امداد امام خمینی (ره) عنایت الهی، اعتماد مردمی و نیروهای انسانی معتقد و پاک دست و خدمتگذار است.

وی ادامه داد: عید سعید غدیر خم اگرچه یک روز است ولی هر آنچه داریم از ولایت است چراکه پیامبر اکرم (ص) فرمودند که یادگاران ایشان برای تمسک امت مسلمان قرآن و عترت هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: همانطور که از عید سعید غدیر فاصله می گیریم به ایام محرم نیز نزدیک می شویم،؛ آنچه پس از حضرت رسول اکرم (ص) با سکوت غریبانه امیرالمومنین علی (ع) پاسداری شد با ایثارگری حضرت اباعبدا... الحسین (ع) به حماسه ای عظیم بدل شد.

وی افزود: امروز ما با این سرمایه عظیم که با فقه جعفری تداوم یافت به زندگی خود ادامه می دهیم و حرکت در راه همین سرمایه های عظیم است که عنایت الهی و اعتماد مردمی را رقم می زند.

مومنی عنوان کرد: در سایه همین مکتب در نخستین آیات قرآن کریم آموختیم که متقین در کنار اقامه نماز از روزی عنایت شده، انفاق می کنند.

مومنی خاطرنشان کرد: همین اندیشه های تابناک موجب شده تا حدود نیمی از مردم استان به واسطه مشارکت در طرح های مختلف نیکوکاری با این نهاد همکاری و ارتباط داشته باشند.

وی گفت: این اعتماد مردمی موجب شده تا سال 97 حامیان طرح اکرام ایتام و اکرام محسنین بیش از 13 میلیارد و 340 میلیون تومان به فرزندان تحت حمایت خود کمک کنند که از این رقم بیش از 9 میلیارد و 45 میلیون تومان در طرح اکرام ایتام و بیش از چهار میلیارد و 295 میلیون تومان در قالب طرح اکرام محسنین بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: پنج هزار و 713 حامی طرح اکرام ایتام در سال 97 به طور متوسط ماهیانه بیش از 62 هزار تومان به سه هزار و 146 فرزند تحت حمایت کمک کرده اند که متوسط کمک دریافتی ایتام بیش از 137 هزار تومان بوده است.

وی توضیح داد: 14 هزار و 73 حامی نیز به طور متوسط ماهیانه بیش از 53 هزار تومان به هزار و 612 نفر از فرزندان تحت حمایت در قالب طرح محسنین کمک کرده اند که متوسط کمک دریافتی فرزندان تحت حمایت بیش از 467 هزار تومان بوده است.

مومنی تأکید کرد: امروز در  عرصه های مختلف فرصت خدمتگذاری به مردم وجود دارد و یکی از این عرصه ها که خدمت در آن از برجستگی بیشتری برخوردار است، کمیته امداد امام خمینی (ره) است.

وی یادآورشد: این برجستگی تنها در اجر و ثواب خدمت نیست بلکه ذره ای کوتاهی در حق این ولی نعمتان برای افراد مختلف جامعه دارای اثرات و عواقب است از این رو همه باید در حد توان خویش برای خدمت به محرومان و نیازمندان تلاش کنیم.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید