امروز جمعه ,۱۵ آذر ۱۳۹۸
پنج شنبه / ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۷
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۷۰۱۷۱
گزارشگر : ۹۷
مدیرکل هدایت شغلی کمیته امداد:

شرایط همکاری با نیروهای جهادی در کمیته امداد فراهم است

(پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸) ۱۱:۳۷

مدیرکل هدایت شغلی کمیته امداد در دیدار با جهادگران کارآفرین استان یزد گفت: هیچ‌گونه محدودیتی در نوع همکاری با جهادگران وجود ندارد و شرایط برای هرگونه فعالیت فراهم است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا رمضانی، مدیرکل هدایت شغلی کمیته امداد در جمع مسئولان بسیج سازندگی، قرارگاه پیشرفت و آبادانی و نماینده گروه‌های جهادی استان یزد گفت: هیچ‌گونه محدودیتی در نوع همکاری با جهادگران وجود ندارد و شرایط برای هرگونه فعالیت فراهم است.

وی افزود: کمیته امداد به‌صورت یک راهبرد اصلی به دنبال توانمند کردن جامعه هدف تحت حمایت و خروج آن‌ها از چرخه حمایتی است، مددجویانی که توان کاردارند در یک دوره زمانی که حداکثر آن پنج سال تعریف‌شده است باید توانمند و شاغل شده و از تحت حمایت خارج شوند.

مدیرکل هدایت شغلی کمیته امداد گفت: برای اینکه بتوانیم به هدف توانمندسازی مددجویان دست پیدا کنیم، نیروهای بخش اشتغال کمیته امداد مشاوره شغلی لازم را به مددجویان ارائه می‌کنند، پس از مشخص شدن نوع شغل آموزش‌های موردنیاز با همکاری فنی و حرفه‌ای به آن ارائه می‌شود، کارشناسان اشتغال کمیته امداد در کنار آن‌ها قرار می‌گیرند و در طراحی و راه‌اندازی شغل کمک می‌کنند، در مراحل اجرای طرح نیز مشاوره داده می‌شود تا کسب‌وکار مددجو شکل بگیرد و پایدار شود.

وی ادامه داد: کاریابی بخش دیگری از فعالیت‌های حوزه اشتغال کمیته امداد است و بر اساس این طرح کارفرمایانی که نیروی کار موردنیاز خود را از بین مددجویان تحت حمایت این نهاد تأمین کنند از بسته‌های تشویقی همچون تسهیلات قرض‌الحسنه و پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت مشخص به ازای به‌کارگیری مددجویان بهره‌مند می‌شوند.

رمضانی بابیان اینکه کمیته امداد به دنبال توسعه فعالیت‌ها و افزایش ضریب نفوذ کار است، گفت: کمیته امداد یک‌نهاد مردمی است و بر اساس رویکرد کوچک‌سازی کمیته امداد، جذب هرگونه نیروی جدید در کمیته امداد ممنوع است و حتی جایگزینی برای نیروهای بازنشسته وجود ندارد.

وی ادامه داد: با توجه به توسعه فعالیت‌ها و کاهش نیروی انسانی، این نهاد به دنبال تقویت همکاری با مؤسسات خیریه و مراکز نیکوکاری و واگذاری کارها به مردم است.

مدیرکل هدایت شغلی کمیته امداد گفت: این نهاد معتقد است نیروهای جهادی خالص‌ترین و فعال‌ترین افراد جامعه هستند که بدون هیچ‌گونه چشمداشتی فعالیت می‌کنند، نمونه‌ای از توانمندی این نیروها را در سیل اخیر شاهد بودیم، کمیته امداد مصمم است از این ظرفیت مردمی بیش از گذشته به‌ویژه در بخش اشتغال استفاده کند.

وی تصریح کرد: حضور نیروهای بسیجی و جهادی در کنار کارکنان کمیته امداد شورونشاطی در این نهاد ایجاد می‌کند و این انرژی مثبت به بقیه افراد نیز منتقل می‌شود.

محسن علیزاده، مدیرکل کمیته امداد استان یزد نیز در جلسه هم‌اندیشی جهادگران کارآفرین با اشاره به اهمیت بهره‌گیری از نیروهای جهادی در بحث اشتغال مددجویی گفت: چند سالی است از ظرفیت بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی در بخش ساخت و تعمیر مسکن مددجویی استفاده می‌شود، هرکجا این ظرفیت به کار گرفته شد کار به‌خوبی انجام شد و خدمات ارزشمندی با همکاری آنان در بخش مسکن به نیازمندان و مددجویان مناطق محروم و روستایی استان ارائه‌شده است.

وی بیان کرد: امید است با همکاری نیروهای بسیجی و جهادی در بخش اشتغال نیز شاهد خدمات ارزنده‌ای به محرومان و مستضعفان در این زمینه باشیم.

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید