امروز شنبه ,۱۷ خرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۹
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۰۰۸۲
گزارشگر : ۸۰
معاون کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد؛

فعالیت 209 پایگاه عید قربان/ پایگاه مرکزی میدان مادر قزوین

(شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸) ۱۱:۴۹

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: برای جمع آوری نذورات و کمک های مردمی روز عید قربان در استان قزوین 209 پایگاه در نظر گرفته شده که قربانگاه اصلی در میدان مینودر شهر قزوین با همکاری شهرداری و دامپزشکی فعالیت می کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی در نشست خبری به مناسبت عید سعید قربان بیان کرد: در آستانه برگزاری عید قربان هستیم که یکی از برنامه های مهم و اثرگذارر برای تأمین معیشت خانواده های نیازمند است.

وی ادامه داد: این نهاد برای دریافت نذورات و قربانی‌های مردم نیکوکار در روز عید قربان آمادگی دارد و تدارک لازم برای توزیع سریع گوشت قربانی میان نیازمندان پیش بینی شده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: سال گذشته حدود دو میلیارد تومان کمک های نقدی و غیرنقدی مردم نیکوکار در قالب قربانی دریافت کنیم و به دست خانواده های نیازمند برسانیم که پیش بینی می کنیم این رقم در سال جاری به سه میلیارد تومان برسد.

وی افزود: امسال هم برنامه عید قربان را با حضور مردم پیگیری می کنیم و تعامل با موسسات خیریه بیش از گذشته شده و منابعی در اختیار موسسات خیریه قرار می دهیم ایمدواریم با عنایت الهی و همکاری مددکاران کمیته امداد این کمک های بیشتری  را توزیع و سفره مددجویان را غنی تر کنیم.

فرهادی عنوان کرد: برای این منظور تفاهم نامه ای هم با آستان قدس رضوی امضا کردیم بنابراین از توان و ظرفیت آستان قدس، مساجد و موسسات خیریه بهره مند خواهیم شد.

وی خاطرنشان کرد: 209 پایگاه ثابت و سیار با همکاری اداره کل دامپزشکی، مراکز نیکوکاری و مساجد مناطق آماده دریافت نذورات و قربانی‌های خیران و مردم نیکوکار استان است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: پایگاه مرکزی به صورت قربانگاه در میدان مادر قزوین فعالیت دارد که در این قربانگاه گوسفند با قیمتی کمتر از قیمت بازار برای کمک به نیازمندان عرضه می شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس تعاملی که با اداره کل دامپزشکی انجام ‌شده و به ‌منظور تسهیل در خرید و ذبح دام زنده برای مردم خیر استان، پایگاه های توزیع و ذبح دام زنده با نظارت و کنترل دقیق بهداشتی برپا می‌شود و مردم نیکوکار می‌توانند با مراجعه به این پایگاه‌ها قربانی‌های خود را با قیمت مصوب تهیه و به ‌صورت شرعی و بهداشتی ذبح و به دست نیازمندان برساند.
فرهادی با اشاره به توزیع سریع نذورات دریافتی تا بعدازظهر روز عید قربان اعلام کرد: با همکاری هیئت‌امنای مساجد در مناطق مختلف نذورات و گوشت‌های قربانی دربسته‌های یک تا سه کیلویی با توجه به جمعیت خانوارهای شناسایی‌شده و با الویت ایتام، زنان سرپرست خانوار و بیماران صعب‌العلاج در میان نیازمندان توزیع می‌شود.
وی یادآورشد: خیران می‌توانند علاوه بر حضور در پایگاه ها، با استفاده از اپلیکیشن سکه و کد دستوری #028*1*8877* وجوه نقدی را واریز کنند.

انتهای پیام

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید