امروز یکشنبه ,۱۷ آذر ۱۳۹۸
پنج شنبه / ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۵
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۰۰۶۳
گزارشگر : ۴۸۷
معاون اول رئیس جمهور:

کارنامه کمیته امداد سراسر افتخار و سرفرازی است/اختصاص 2 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت افزایش مستمری مددجویان

(پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸) ۱۳:۳۵

معاون اول رئیس جمهور از اختصاص 2 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت افزایش مستمری مددجویان در سال 98 خبر داد و گفت: کارنامه کمیته امداد به ویژه در حوزه توانمندسازی مددجویان، سراسر افتخار و سرفرازی است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسحاق جهانگیری در همایش تجلیل از ۵۰۰ کارآفرین برتر کمیته امداد و آیین افتتاح ۲۵۰۰ پروژه عمرانی و اشتغال مددجویان خراسان رضوی که در مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه رفع محرومیت و رسیدگی به نیازمندان از رسالت‌های اصلی نظام اسلامی و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، افزود: باید چهره خشن فقر را از کشور دور کنیم و به نقطه‌ای برسیم که فقیر نیازمند شدید در کشور نداشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین وظیفه نظام اسلامی استقرار عدالت و محرومیت‌زدایی از مناطق مختلف است، اظهار کرد: متناسب با این سیاست، در ابتدای انقلاب نهادهایی مانند کمیته امداد تشکیل شد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه توانمندسازی محرومان از جمله موضوعاتی است که مورد تاکید رهبر انقلاب نیز هست، ادامه داد: کارنامه کمیته امداد سراسر از افتخار و سرفرازی است زیرا موفق شد هم با دولت رابطه خوبی برقرار کند و از امکانات دولتی کمک بگیرد و هم کمک و مشارکت موثر خیران و نیکوکاران را به سمت حمایت از نیازمندان هدایت کند.

جهانگیری با بیان اینکه کمیته امداد سالانه 20 تا 30 هزار میلیارد ریال منابع قرض‌الحسنه اشتغال در اختیار نیازمندان قرار می‌دهد، ادامه داد: این نهاد از منابع اشتغال روستایی که حدود 180 هزار میلیارد ریال است به خوبی سهمیه گرفته است.

معاون اول رئیس جمهوری با تجلیل و قدردانی از اقدام کمیته امداد در ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی برای مددجویان تحت حمایت، اضافه کرد: امیدواریم این مجموعه فعالیت‌ها در زمینه نیروگاه‌های خورشیدی برای کشور و مددجویان سرشار از موفقیت و سودآوری باشد.

وی با اشاره به وجود مشاغل فراوان که کارآفرینان می‌توانند در راه‌اندازی آن کمک و حمایت داشته باشند، افزود: مددجویان کارآفرین کمیته امداد به اعتماد و توانمندی خوبی رسیده‌اند و عملکرد درخشانی را رقم زده‌اند.

جهانگیری افزود: از ابتدای سال 96 مستمری مددجویان نهادهای حمایتی سه برابر افزایش یافته و هفت هزار میلیارد تومان برای افزایش مستمری اختصاص یافت و امسال نیز دو هزار میلیارد تومان در این رابطه تخصیص یافته است.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: بحث مسکن از دیگر اقدامات مهم کمیته امداد است و دولت نیز در این زمینه کمک و همکاری‌ خوبی داشته است.

وی با اشاره به نقش مردم نیکوکار در تحقق اهداف کمیته امداد، ادامه داد: مردم ایران در زمینه کمک به همنوع و دستگیری از نیازمندان نمونه هستند به طوری که در سیل امسال شاهد موجی از وحدت و یکپارچگی از سوی مردم بودیم.

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید