امروز شنبه ,۱۷ خرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۰۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۰۰۵۹
گزارشگر : ۸۰
معاون کمیته امداد قزوین:

نظام راهبری شغلی پایداری اشتغال را بیمه می کند

(چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸) ۱۵:۰۸

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: نظام راهبری شغلی که در کمیته امداد امام با عنوان راهبری شغلی معروف شده است، به پایداری اشتغال منجر و اشتغال مددجویی را بیمه می کند.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ سید مرتضی دهقانی محمدآبادی در نشست با راهبران شغلی استان های مجاور قزوین بیان کرد: یکی از اهداف مهم کمیته امداد توانمند کردن خانوارهای تحت حمایت است و طرح راهبران شغلی یکی از طرح‌های حوزه اشتغال و خودکفایی این نهاد است که به‌منظور توانمندسازی مددجویان تحت حمایت اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: اجرای طرح‌های راهبری شغلی برای ایجاد پایداری بیشتر طرح‌های خوداشتغالی مددجویان است در واقع شناسایی طرح اجرایی، بررسی کارشناسی طرح‌ها، برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، پیاده‌سازی و بهره‌برداری نهایی از مراحل فرایند اجرای طرح‌های راهبردی شغلی مددجویان تحت حمایت به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: در مدل خویش‌فرمایی، مددجو باید در خصوص تمام فرآیندهای مربوط به مدیریت منابع مالی، بازاریابی، بازارسازی و برند سازی محصولات تولیدی فعال باشد، اما در مدل رهبران شغلی این موارد بر عهده راهبر شغلی خواهد بود و مددجو فقط به تولید محصول خواهد پرداخت.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: در واقع باید گفت که نظام راهبری شغلی که در کمیته امداد امام با عنوان رهبری شغلی معروف شده است، به پایداری اشتغال منجر و اشتغال مددجویی را بیمه می کند.

وی خاطرنشان کرد: در طرح راهبران شغلی، فعال اقتصادی و کارآفرینی در یک عرصه خاص تولیدی مشغول فعالیت است که پس از تایید صلاحیت و اهلیت فردی و حقوقی، زمینه همکاری کمیته امداد با وی فراهم می‌شود.

دهقانی محمدآبادی گفت:  همکاری بین کمیته امداد و راهبران شغلی بدین معناست که کمیته امداد از این‌ پس در برخی عرصه‌های اقتصادی که مددجویان خواهان دریافت تسهیلات و ایجاد شغل هستند، آنان را به کارآفرین معرفی می‌کند و راهبر شغلی همه مراحل ایجاد اشتغال برای یک مددجو ازجمله استعدادسنجی، مشاوره، انتخاب طرح، اجرای طرح و بازاریابی محصولات را برعهده می‌گیرد و مددجو پس از دریافت تسهیلات زیر نظر راهبر شغلی اقدام به تولید محصول خواهد کرد.

وی عنوان کرد: اجرای این طرح موجب بهره‌گیری بهینه از ظرفیت‌هاست که در ایجاد اشتغال پایدار و رونق تولید مؤثر است، هدف از اجرای طرح راهبران شغلی بهره‌گیری از ظرفیت، تجارب، توان علمی و عملی کارآفرینان، نخبگان، مراکز اقتصادی پویا و پارک‌های فناوری در رشته‌های مختلف اعم از تولید، خدمات، صنعتی، کشاورزی و دامپروری برای ایجاد اشتغال ثابت مددجویان زیر پوشش است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین از مزیت‌های این طرح را تضمین خرید محصولات تولیدی مددجویان توسط راهبران شغلی دانست و گفت: در این روش مددجویان دغدغه و نگرانی از بابت بازاریابی و فروش محصول خود را نخواهند داشت.

وی تأکید کرد: نظارت امداد به‌ صورت مستمر صورت خواهد گرفت چراکه صیانت از حقوق مددجویان کمیته امداد را لازم می دانیم.

دهقانی محمدآباید یادآورشد: از صاحبان ایده و طرح‌های خلاقانه، نو و دانش‌بنیان در صورت داشتن طرح‌های تضمین‌شده در سطح استان دعوت می‌کنیم به کمیته امداد مراجعه کنند تا پس از تایید طرح‌ها، نسبت همکاری با آنها به به‌عنوان راهبران شغلی اقدام شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید