امروز شنبه ,۱۷ خرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۶
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۶۹۹۴۱
گزارشگر : ۹۲
در نشست تخصصی هسته محرومیت‌زدایی مطرح شد؛

طرح‌های پژوهشی کاربردی، اولویت کمیته امداد اردبیل برای کارآفرینی مددجویان

(شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸) ۱۰:۳۶

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: کارآفرینی مددجویان تحت حمایت حرکت بسیار بزرگی است که با اولویت قراردادن طرح‌های پژوهشی کاربردی و همکاری مضاعف با اساتید دانشگاه و دانشجویان برتر درصدد هستیم علاوه بر ایجاد اشتغال، به رفع فقر و محرومیت از مناطق محروم نیز کمک کنیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین دشتی در نشست تخصصی هسته محرومیت‌زدایی که با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از اساتید مجرب حوزه و دانشگاه استان اردبیل برگزار شد، گفت: فعالیت‌های پژوهشی همواره در مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد قرار دارد که با همکاری محققان، پژوهشگران، اساتید مجرب و دانشجویان برتر می‌کوشیم به صورت علمی، فقر و محرومیت را مدیریت کرده و به توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر کمک کنیم.
وی با اشاره به اینکه کارآفرینی مددجویان تحت حمایت حرکت بسیار بزرگی است که کمیته امداد استان اردبیل درصدد دستیابی به آن است، بیان کرد: اهداف بسیاری را برای مدیریت فقر و محرومیت‌زدایی از سطح استان اردبیل دنبال می‌کنیم که این امر همیاری و همکاری دستگاه‌های اجرایی، مردم نیکوکار و خیران را می‌طلبد.
دشتی با بیان اینکه کمیته امداد با اولویت قراردادن طرح‌های پژوهشی کاربردی قصد دارد با بهره‌گیری از اساتید مجرب، دانشجویان برتر و پژوهشگران به ایجاد اشتغال در مناطق محروم کمک کند، افزود: برگزاری نشست تخصصی هسته محرومیت‌زدایی باید خروجی مناسب و کاربردی داشته باشد تا به صورت عملیاتی وارد برنامه‌های اصلی شویم و به اهداف مهمی دست پیدا کنیم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده می‌تواند به پیشبرد اهداف این نهاد در ریشه‌کنی فقر و محرومیت‌زدایی کمک کند، گفت: مهم‌ترین مسئله در خوداتکایی خانوار تحت حمایت، توانمندسازی فکری و فرهنگی مددجویان است که در این زمینه نیز از اساتید و دانشگاهیان خواستاریم یاریگر کمیته امداد استان اردبیل باشند.
وی با بیان اینکه رفع مشکلات اساسی و نیازهای اولیه زندگی، ساخت مسکن، ایجاد اشتغال پایدار و بازاریابی مناسب محصولات از جمله خدمات کمیته امداد به مددجویان اردبیلی است، افزود: کمیته امداد به تنهایی نمی‌تواند به توسعه و پیشرفت مناطق محروم کمک کند و لازمه این امر همیاری همه‌جانبه سایر دستگاه‌های اجرایی و مردم خیر است تا شاهد کاهش محرومیت از مناطق مختلف استان اردبیل باشیم.
دشتی با اشاره به اینکه پژوهش‌ها باید متمرکز بر روی مشکلات مددجویان باشد، اعلام کرد: یکی از طرح‌های موفق کمیته امداد در این زمینه ساماندهی شبکه‌های دانشجویی و طلاب است، بدین‌صورت که هر تشکل دانشجویی امدادگر یک روستای محروم می‌شود و از این طریق با رصد مشکلات و تعیین اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت به توسعه آن کمک خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه از اساتید دانشگاهی، دانشجویان و پژوهشگران خواستاریم تا به صورت جهادی وارد عمل شده و یاری‌رسان مددجویان در مناطق محروم و حاشیه‌نشین باشند، گفت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های اردوهای جهادی و بنیاد نخبگان نیز در دستور کار قرار دارد تا بتوانیم به شکل کاربردی‌تری وارد عمل شویم.
در ادامه این نشست، اسحق رسولی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل با اشاره به اینکه دغدغه همه ما این است که فقر و محرومیت کنار رود، بیان کرد: کمیته امداد رویکردهای بسیار خوبی دارد که در سال‌های اخیر نیز در عرصه توانمندسازی خانوار بی‌بضاعت به خوبی عمل کرده است.
وی با بیان اینکه با کمیته امداد استان اردبیل با فعالیت‌های انقلابی، ارزشی و جهادی گام‌های بسیار موثری را برای محرومیت‌زدایی برداشته است، افزود: دانشگاه آزاد نیز در کنار کمیته امداد است تا در زمینه‌های مختلف وارد عرصه فقرزدایی شویم و به قشر محروم جامعه کنیم.
رسولی با اشاره به اینکه از تمامی محققان و پژوهشگران خواستاریم تا طرح‌های کاربردی خود را به مرحله اجرا درآورند که نفع بزرگی برای مستمندان جامعه داشته باشد، بیان کرد: باید در مسیر حل مسائل کلان استان اردبیل به خصوص در مناطق محروم حرکت کنیم تا بتوانیم به نتایج مطلوب دست یابیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل با اعلام اینکه 400 نفر از دانشجویان این دانشگاه تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند، گفت: بی‌وقفه تلاش خواهیم کرد تا تمامی این دانشجویان نیازمند را به کارآفرینان برتر در سطح استان و حتی کشور تبدیل کنیم.
وی با اشاره به اینکه کمیته امداد استان اردبیل میتواند با حمایت از کارهای مطالعاتی، امکان‌سنجی، پشتیبانی و ارائه تسهیلات به پیشبرد اهداف بیش از پیش کمک کند، بیان کرد: ظرفیت دانشگاهی در سطح استان اردبیل بسیار خوب است که می‌توانیم با شناسایی ظرفیت‌ها در مدت زمان مشخص به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید